Jankovská sa pred dverami súdu triasla a rozplakala sa. Pojednávanie v kauze Fatima odročili

Aktualizované:
Jankovská sa pred dverami súdu triasla a rozplakala sa. Pojednávanie v kauze Fatima odročili
Zdroj foto: TASR/Lukáš Grinaj
Okresný súd v Trnave odročil proces v kauze trenčianskeho baru Fatima, kde čelí obžalobe aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská na 7. septembra. Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu. Na súd prišla v sprievode obhajcu Petra Erdösa, pred dverami sa rozplakala a triasla sa.

"Hlavné pojednávanie bolo odročené z dôvodu, že neboli splnené zákonné procesné podmienky na jeho vykonanie," priblížila hovorkyňa Krajského súdu Trnava a okresných súdov v jeho obvode Jana Kondákorová. Ako ďalej uviedla, hlavné pojednávanie bolo okrem 7. septembra odročené aj na 13. októbra a 6. decembra 2022.

Okrem bývalej štátnej tajomníčky čelia obžalobe pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer a Peter V. Obžalobu podal na OS Trenčín vlani v auguste prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu SR rozhoduje tento prípad OS Trnava.

Obžaloba nemala byť podľa advokáta Moniky Jankovskej Petra Erdősa nikdy podaná. Argumentuje, že klientke nebolo pred jej podaním umožnené preštudovanie vyšetrovacieho spisu. "Ona sa toho nevzdala, ona to chcela využiť a nebolo jej to umožnené," zdôraznil a zároveň spochybnil obsah obžaloby.

Monika J. v piatok síce prišla na súd, ale podľa Erdősa nie je vzhľadom na jej zdravotný stav spôsobilá zúčastňovať sa na pojednávaniach. "Stav je trvalo nepriaznivý," podotkol. Ako ďalej uviedol, znalecké posudky o zdravotnom stave Moniky Jankovskej nekonštatujú nespôsobilosť vnímať zmysel a účel trestného konania.

Moniku Janskovská, ktorá mala za úplatok odsúdiť Ondreja Janíčka, obvinili v kauze prevodu baru Fatima na jeseň 2020. V marci 2020 ju zadržali v rámci akcie Búrka, a potom ju obvinili aj v rámci akcie Víchrica.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá