Futbalisti PSG získali francúzsky Superpohár, v Tel Avive si hladko poradili s Nantes

31.7.2022 22:12

Futbalisti Paríža St. Germain sa stali rekordný jedenástykrát víťazmi francúzskeho Superpohára. Úradujúci majster Ligue 1 si v nedeľnom zápase na Bloomfield Stadium v izraelskom Tel Avive poradil s víťazom domáceho pohára FC Nantes hladko 4:0.

Paríž St. Germain - FC Nantes 4:0 (2:0)

Góly: 45+5. a 81. Neymar, 22. Messi, 57. Ramos, ČK: 81. Castelletto (Nantes)

Góly PSG strelili v prvom polčase Lionel Messi a Neymar. Po zmene strán pridal tretí presný zásah Sergio Ramos, výhru spečatil z penalty svojím druhým gólom v zápase Neymar. Brazílčana predtým v pokutovom území stiahol k zemi Jean-Charles Castelletto, ktorý za to dostal od rozhodcu priamu červenú kartu. Pre kartový trest nemohol za PSG nastúpiť Kylian Mbappe.

Parížsky veľkoklub získal Trophée des Champions po ročnej prestávke, vlani mu trofej vyfúklo Lille. Predtým PSG získal domáci Superpohár osemkrát za sebou. S 11 triumfami vedie historickú tabuľku pred druhým Lyonom (8), Nantes doposiaľ získal trofej trikrát.