Odsúdený Kováčik príde o funkciu prokurátora. Odvolá ho Žilinka

Aktualizované:
Odsúdený bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik príde o funkciu prokurátora. Generálny prokurátor Maroš Žilinka ho odvolá z dôvodu právoplatného rozsudku pre úmyselný trestný čin, ako vyplýva zo zákona.

Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan v súvislosti s utorkovým verdiktom Najvyššieho súdu SR, ktorý Kováčika odsúdil na osem rokov väzenia a peňažný trest 100.000 eur.

"Služobný pomer prokurátora zanikne odvolaním z funkcie prokurátora dňom, keď bolo prokurátorovi doručené rozhodnutie generálneho prokurátora o odvolaní z funkcie, ak v rozhodnutí o odvolaní z funkcie nie je uvedený neskorší deň. Rozhodnutie generálneho prokurátora o odvolaní z funkcie sa musí doručiť prokurátorovi do vlastných rúk," priblížila legislatívu GP SR.

Počas trestného stíhania mal Kováčik výkon funkcie prokurátora dočasne pozastavený. Bývalý špeciálny prokurátor ide do väzenia na osem rokov. V utorok o tom rozhodol Najvyšší súd SR. Uznal ho za vinného, že zobral úplatok 50.000 eur za intervenciu v prípade prepustenia Ľubomíra Kudličku, považovaného za bosa skupiny takáčovcov, z väzby. Odsúdili ho aj za vynášanie informácií zo spisov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá