Mikulec diskutoval s francúzskym ministrom vnútra, rozprávali sa aj o migrácii

Mikulec diskutoval s francúzskym ministrom vnútra, rozprávali sa aj o migrácii
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Minister vnútra SR Roman Mikulec diskutoval prostredníctvom videokonferencie s francúzskym rezortným kolegom Géraldom Darmaninom aj o téme riadenia hraníc a migrácie.

Šéf francúzskeho rezortu vnútra mu predstavil návrhy francúzskeho predsedníctva v Rade EÚ. Informovala o tom Michaela Paulenová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Mikulec ocenil úsilie Francúzska priniesť v problematike migrácie nový impulz. "Návrhy francúzskeho predsedníctva vítame ako pokus o nájdenie cesty. Vždy sme podporovali snahy riešiť migračnú situáciu už v krajinách pôvodu a tranzitu, spolupracovať s nimi v oblasti návratov a readmisií, čo momentálne považujeme za nedostatočné."

Šéf slovenského rezortu vnútra pripomenul, že SR nepodporuje povinné relokácie, pozitívne ale vníma ideu mechanizmu na báze dobrovoľnosti s možnosťou alternatívnych solidárnych opatrení v prospech štátov v prvej línii. "Zavádzanie kontrol na vnútorných hraniciach by malo byť posledným možným nástrojom použitým iba v nevyhnutnom období," dodal Mikulec.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá