Najvyšší súd prepustil Bödöra z väzby. Ústavný súd konštatoval porušenie práv

TA3 TASR
13.1.2022 13:09

Podnikateľa Norberta Bödöra, ktorý okrem iného figuruje v kauze Dobytkár, prepustili z väzby na slobodu. Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová. Najvyšší súd SR tak reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu SR o porušení podnikateľových práv pri predlžovaní väzby.

Vysvetlila, že rozhodnutím Ústavného súdu SR zanikol právny titul na pozbavenie osobnej slobody Norberta Bödöra, ktorý "v súlade s judikatúrou Ústavného súdu SR nie je možné napraviť ďalším rozhodnutím súdu, čo nevyhnutne muselo viesť k jeho prepusteniu z väzby na slobodu".

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. V skupine osôb stíhaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf Pôdohospodárskej agentúry Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Partik, finančník Martin Kvietik, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada a podnikateľ Peter Kuba.

Súdny proces v tejto kauze sa začne na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, 25. februára 2022. Norbert Bödör čelí aj obvineniam v kauzách Judáš a Očistec.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok