Záchranári protestovali pred parlamentom. Polícia dvoch z nich zatkla

14.12.2021 15:43

Slovenskí záchranári upozorňujú na neriešenie svojho postavenia i postavenia zdravotníkov zo strany vlády i poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. Pripomenuli sľuby o zvyšovaní miezd v zdravotníctve.

Popoludní sa záchranári prišli pred parlamentom "poďakovať" poslancom i vláde za "neriešenie postavenia záchranárov a všetkých zdravotníkov, najmä za nenaplnené sľuby o skokovitom zvyšovaní miezd zdravotníkov v roku 2022, ktoré mali stabilizovať personál po pandémii a vyrovnať sa okolitým krajinám". Avizovali, že počas dňa budú sanitky označené čiernymi stužkami.

Protest Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov podporilo napríklad mimoparlamentné KDH, upozornilo na preťaženosť zdravotníkov a vyzvalo vládu na urýchlene riešenie. Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že dlhodobý zlý prístup štátu vyháňa zdravotníckych pracovníkov. "Namiesto toho, aby malo Slovensko opravu zdravotníckeho systému ako prioritu číslo jeden, zdravotníci počúvajú, že v rozpočte na nich nezostalo adekvátne miesto," podotkol.

Opozičný Smer-SD hovorí, že vláda poďakovala záchranárom "po svojom". "Dvom obmedzila slobodu a ukladala vysoké pokuty protestujúcim, ktorí stoja v prvej línii v boji proti Covid-19," uviedol predseda strany Robert Fico.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok