Grendel kritizuje prezidentku za stretnutie s Pellegrinim. Podľa paláca konšpiruje

10.12.2021 11:49

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel kritizuje prezidentku Zuzanu Čaputovú za údajné utajenie stretnutia s lídrom mimoparlamentného Hlasu-SD Petrom Pellegrinim.

Akýkoľvek razantný krok Ruska by spôsobil problém. Musíme sa zbaviť závislosti od ich plynu, hovorí Čaputová
TASR

Prezidentka podľa Grendela následne "zvozila premiéra Eduarda Hegera za manažovanie koaličných vzťahov a pandémie". Poradca prezidentky Martin Burgr označil Grendelove vyjadrenia za konšpiráciu. Prezidentka sa podľa jeho slov bežne stretáva s politikmi vrátane premiéra aj na neverejných schôdzkach.

Grendel upozornil, že v jeden deň Pellegrini vyzval ľudí nad 60 rokov na očkovanie a dištancoval sa od extrémistov. V ten istý deň podľa neho prezidentka skritizovala premiéra za manažovanie vzťahov a pandémie. Podľa Grendela to nemusela byť náhoda, pretože sa pár dní predtým stretli a hoci sa o tom niektoré médiá dozvedeli, dostali podľa neho stopku na informovanie.

"Čo také strašne tajné spolu riešili Peter Pellegrini so Zuzanou Čaputovou, že sa rozhodli použiť 'žolíka' nehodného predstaviteľov slobodného demokratického štátu, nehodného vyznávačov slobody slova, slobody tlače?" pýta sa Grendel na sociálnej sieti.

Poradcu prezidentky Martina Burgra udivuje, že sa Grendel pustil do takejto konšpirácie. "Prezidentka Zuzana Čaputová sa bežne stretáva s politikmi. V tom čase sa prezidentka dvakrát stretla s premiérom, z toho jedno stretnutie bolo neverejné. Rovnako neverejne sa v tom čase stretla aj s ministrom zahraničných vecí, ministrom zdravotníctva a lídrom opozičnej strany Petrom Pellegrinim," priblížil Burgr.

Pripomína, že rokovania s politikmi patria k bežnej práci prezidentky. "Konštatovať z toho nejaké závery o koordinovaných krokoch len preto, že sa niečo stalo v rovnakom čase, je iba prejavom domýšľavosti," zdôraznil Burgr, ktorého prekvapuje, keď takéto konštatovania prichádzajú od podpredsedu parlamentu.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok