Vatikánsky nuncius zomrel na covid. Nakazil sa zrejme počas návštevy pápeža na Slovensku

Apoštolský nuncius pri Európskej únii arcibiskup Aldo Giordano zomrel vo štvrtok vo veku 67 rokov na následky ochorenia Covid-19, ktoré mal dostať počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku. Informoval o tom taliansky denník La Stampa.

Neapolský denník Il Mattino píše, že počas záverečného dňa Františkovej návštevy na Slovensku sa v Šaštíne nakazili desiatky cirkevných hodnostárov vrátane kardinálov, medzi nimi aj vtedajší predseda Rady európskych biskupských konferencií kardinál Angelo Bagnasco a tiež niekoľko nunciov.

Ako uvádza ďalej Il Mattino, Giordano "nemal ukončený vakcinačný cyklus". Hospitalizovaný bol na jednotke intenzívnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici v belgickom Leuvene, kde aj zomrel. Talian Giordano sa stal vatikánskym nunciom pri EÚ v máji tohto roku, keď nahradil francúzskeho arcibiskupa Alaina Lebeaupina.

Slovenskí biskupi nákazu na Slovensku popreli

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenka poprela, že by sa taliansky arcibiskup Aldo Giordano nakazil ochorením Covid-19 na Slovensku. Vo svojom stanovisku KBS uviedla, že počas apoštolskej cesty Svätého Otca 12. - 15. septembra arcibiskup Slovensko nenavštívil, a teda nebol ani na slávnostnej svätej omši v Šaštíne.

"Správa o tom, že zomrel arcibiskup Aldo Giordano, sa nás všetkých bolestne dotkla a je nám veľmi ľúto, že nás tento vzácny duchovný otec a významný diplomat opustil," uviedli biskupi. Zároveň vyjadrujú úprimnú sústrasť všetkým jeho blízkym a modlí sa za neho, taktiež prosí o útechu pre pozostalých.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá