V Česku pribudlo vyše 9-tisíc prípadov nákazy koronavírusom. Je to najviac za druhý víkendový deň od začiatku pandémie

V Česku pribudlo vyše 9-tisíc prípadov nákazy koronavírusom. Je to najviac za druhý víkendový deň od začiatku pandémie
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
V Českej republike pribudlo v nedeľu 9292 prípadov nákazy koronavírusom. Je to o približne 1000 viac ako pred týždňom a najviac za druhý víkendový deň od začiatku pandémie.

Vyplynulo to v pondelok ráno z údajov českého ministerstva zdravotníctva, informuje spravodajský server Novinky.cz. Po poklese z predošlého dňa sa znova zvýšila aj týždňová incidencia, keď v nedeľu pripadalo na 100-tisíc obyvateľov Česka za uplynulých sedem dní 1201 nakazených. 

Najhoršia situácia je stále v Olomouckom kraji, kde incidenčné číslo dosahuje 1641. Nasleduje Zlínsky kraj (1557), pričom najnižšiu hodnotu evidujú v Karlovarskom kraji (469).

Počet pacientov hospitalizovaných v českých nemocniciach s ochorením Covid-19 dosiahol 5804, z nich je 947 vo vážnom stave. Oproti minulej nedeli je to nárast o vyše 400 hospitalizovaných a 165 ťažkých prípadov, uvádza server Seznam Zprávy.  

Od začiatku pandémie potvrdili v ČR viac ako 2,1 milióna prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 32.929 úmrtí súvisiacich s covidom. Plne zaočkovaných je v Česku 6.341.799 ľudí. Tretiu posilňujúcu dávku vakcíny dostalo 788.292 z nich.

Končiaci český premiér Andrej Babiš v nedeľu oznámil, že ľudia vo veku viac ako 60 rokov a chronicky chorí sa budú môcť registrovať na tretiu dávku vakcíny od pondelka, ak u nich od druhého očkovania uplynulo päť mesiacov. Túto možnosť mali pre nich pôvodne otvoriť 1. decembra.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá