Lockdown sa podľa Matoviča predĺži, ľudia by sa nemali navštevovať ani na Vianoce

TA3
28.11.2021 11:43

Lockdown sa podľa ministra financií Igora Matoviča predĺži, uviedol to v relácii V politike. Situácia je podľa neho mimoriadne vážna a ľudia by sa nemali navštevovať ani počas Vianoc. Motivovať chce aj k očkovaniu, a to bonusom pre ľudí nad 60 rokov.

Situácia je zlá, Krajčí bol vraj lepší minister

"Situácia bude zlá. Myslím si, že lockdown budeme musieť predĺžiť," uviedol minister financií v TA3. Podľa neho ešte bude rozhodovať vláda, predpokláda však, že sprísnené opatrenia potrvajú dlhšie. Aké budú Vianoce? Ľudia by sa nemali navštevovať a za príbuznými by sa nemalo cestovať, či to bude aj v rámci zákazu cestovania však nevedel povedať, rozhodnúť má ešte vláda.

Kritike podrobil ministerstvo zdravotníctva i ministra Vladimíra Lengvarského. Bývalý minister Marek Krajčí bol podľa neho lepší. Navrhol by výmenu, no teraz by vraj na to nebola veľká podpora.

Veľkou chybou bolo podľa neho aj to, že školy zostali otvorené. "SaS so zatvorením nesúhlasila, bola to veľká chyba" uviedol Matovič. Podľa neho ide o pohŕdanie odborníkmi a to v tejto situácii nemá miesto. SaS vraj hrozila aj odchodom z koalície.

Bonus ako motivácia na očkovanie

"Ľudí by sme mali motivovať k očkovaniu, o tom je aj bonus 500 eur pre ľudí nad 60 rokov," spresnil Matovič. Na bonus by mali mať nárok všetci seniori, ktorí sa zaočkovali do polovice decembra. Bol by aj za povinné očkovanie? "Kým sa nepokúsime argumentačne presvedčiť ľudí, tak nemáme morálne právo tlačiť na nich, aby sa dali zaočkovať," dodal.

Zároveň chce urobiť všetko pre to, aby parlament o bonuse pre zaočkovaných v utorok rokoval. "Pokúšam sa tým riešiť situáciu, ktorú by mal riešiť niekto iný. Malo to byť ministerstvo zdravotníctva svojou komunikáciou," uviedol s tým, že pre motiváciu k vakcíne nikto nič nerobí. Verí, že napokon presvedčí aj SaS a pôjde o dobrú investíciu, ktorá pomôže zvýšiť zaočkovanosť na Slovensku.

Celú reláciu V politike si môžete pozrieť tu:

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok