Renault pripravuje vodíkovú ofenzívu. Chystá vodíkovú dodávku Master

Renault pripravuje vodíkovú ofenzívu. Chystá vodíkovú dodávku Master
Zdroj foto: Renault
Elektrický pohon je aktuálne využívaný na kratšie trasy a poväčšine v osobných autách. Dobrou alternatívou k čisto elektrickému pohonu môže byť pridanie palivového článku do pohonnej sústavy, ktorý dokáže značne predĺžiť dojazd osobného, ale aj nákladného auta

Nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako Tatra vyvíja vodíkové nákladné auto do ťažkého terénu. To hovorí o tom, že automobilky nevsádzajú prostriedky len na vývoj jedného pohonu, ale aj na alternatívne formy, ktoré sa ukazujú byť efektívnejšie ako samotný elektro pohon. Dôkazom je aj Renault, ktorý už má aktuálne v predaji elektrický Master ZE, no jeho dojazd je v mestských podmienkach na úrovni cca 160 kilometrov, čo v praxi nedokáže pokryť ani potreby kuriérskych služieb.

 Z toho dôvodu sa Renault rozhodol vyvíjať Master poháňaný síce elektrickým prúdom, no s vodíkovým palivovým článkom na palube, ktorý bude slúžiť ako výrobňa elektrickej energie na pohon. Novinka bude niesť názov Master Van H2-Tech a bude využívať rovnaký motor aj batérie ako aktuálny čisto elektrický Master ZE, no s tým rozdielom, že jeho dojazd bude vďaka palivovému článku zvýšený na cca 500 kilometrov.

Vodík bude uložený v štyroch 6 kilogramových nádržiach, ktorých tankovanie zaberie zhruba 5 minút, čo je čas porovnateľný s naftovou verziou pohonu. Z modelu Master by mal vychádzať aj nový, vodíkom poháňaný 15 miestny mikrobus s predpokladaným dojazdom 300 kilometrov. Menší dojazd bude spôsobený veľkou celkovou hmotnosťou výsledného auta.

Uvidíme, akú cenovú politiku nasadí Renault a či budú cenové rozdiely medzi elektrickým a vodíkovým pohonom porovnateľné, ako dnes medzi spaľovacou a elektrickou verziou daného modelu. Vodíkový Master by sa mal objaviť na trhu už v roku 2022.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá