Dokáže Čína vyrobiť luxusné SUV? Hongqi E-HS9 má byť odpoveďou

Dokáže Čína vyrobiť luxusné SUV? Hongqi E-HS9 má byť odpoveďou
Zdroj foto: Hongqi
Čínska automobilka Hongqi má v ponuke model, ktorý sa vcelku nápadne podobá na SUV od Rolls Royce, pripadne BMW X7. Podobá sa však aj cenovkou?

Hongqi nie je na trhu automobilov žiadnym nováčikom. Značka pôsobí už od roku 1958, odkedy sa fokusuje na luxusné autá pre tých najbohatších a najvyšších v krajine. Čínski, vysokopostavený funkcionári jazdia na autách tejto značky dodnes. Modelom E-HS9 automobilka útočí na európsky trh a má zaujať svojim luxusom. Dizajnom sa vcelku podobá na BMW X7 či Audi Q7, no luxusom interiéru ich vraj schová do vačku. Prvé kusy dorazia do Európy už v priebehu jesene tohto roku.

V základe dostanete pohon 4x4, dojazd 396 kilometrov podľa WLTP normy a 426 elektrických koní k tomu. Táto varianta vás bude stáť 63500 eur. Verzia Premium má 7 sedadiel, dojazd 465 kilometrov a výkon 543 konských síl. Cenovka? 72 tisíc eur. To najlepšie, čo si môžete objednať je výbava Exclusive s masážnymi sedadlami, koženým interiérom a vzduchovým podvozkom za slušných 80 tisíc eur. Všetky verzie podporujú 110kW rýchlonabíjanie a poskytujú záruku 5 rokov alebo 150 tisíc kilometrov. Batéria je v záruke po dobu 8 rokov alebo 160 000 kilometrov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá