Zeman mal návštevu, o ktorej lekár nevedel. Nemocnica to chce preveriť

Vedúci prezidentskej kancelárie ČR Vratislav Mynář vo štvrtok priviedol predsedu dolnej komory parlamentu ČR Radka Vondráčka k prezidentovi Milošovi Zemanovi do nemocnice bez vedomia ošetrujúceho lekára na JIS. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na pražskú Ústrednú vojenskú nemocnicu.

Na tomto stretnutí podľa Noviniek nebol prítomný nikto zo zdravotníckeho personálu nemocnice. "Ústredná vojenská nemocnica - Vojenská fakultná nemocnica Praha potvrdzuje, že dnešného dňa nečakane a bez vedomia ošetrujúceho lekára priviedol kancelár Vratislav Mynář k prezidentovi ČR na jednotku intenzívnej starostlivosti predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radka Vondráčka," uviedla hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke v oficiálnej tlačovej správe.

Prezidenta podľa hovorkyne navštevuje len vybraný okruh jemu blízkych osôb, ku ktorým Vondráček v čase návštevy nepatril. "Tento neoprávnený vstup eviduje ÚVN ako tzv. nežiaducu udalosť, ktorá bude preverená v rámci interného vyšetrovania nemocnice," dodala Zinke. ÚVN sa podľa Zinke takisto "dištancuje" od Vondráčkových výrokov týkajúcich sa prezidentovho zdravotného stavu. Tie sú podľa jej slov poskytované výhradne "jeho najbližším".

Dosluhujúci predseda dolnej komory parlamentu ČR Vondráček podľa svojich slov s prezidentom strávil päť až desať minút. Prezident mal podľa neho "dobrú náladu a vtipkoval". Vondráček dodal, že tak môže vyvrátiť špekulácie, že Zeman nie je schopný vykonávať funkciu hlavy štátu. Vondráček vo štvrtok takisto uviedol, že Zeman zvolá ustanovujúcu schôdzu novozvolenej Poslaneckej snemovne na 8. novembra.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá