Exminister financií a guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír je obvinený z podplácania

Aktualizované:
Špeciálna prokuratúra obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska a exministra financií Petra Kažimíra z podplácania. Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho. Kažimír tvrdí, že je nevinný a podá sťažnosť.

Obvinenie má súvisieť s úplatkom pre Františka Imreczeho, vtedajšieho šéfa Finančnej správy. Bývalý minister financií a guvernér NBS Peter Kažimír čelí obvineniu z podplácania. Uviedli to Aktuality.sk. 

Prokuratúra ani polícia informáciu zatiaľ nepotvrdili. "V tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne informácie," reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír odmietol obvinenie z podplácania. "Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania," reagoval. Bývalý minister financií tvrdí, že sa "necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu" a zároveň je podľa neho skutkový stav v uznesení nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy. Kažimír podá sťažnosť proti obvineniu z prečinu podplácania. Potvrdil to jeho obhajca Ondrej Mularčík. Uznesenie o obvinení bolo Kažimírovi doručené v utorok. "Je obvinený z prečinu podplácania a voči obvineniu podáme sťažnosť," spresnil Mularčík s tým, že viac informácií aktuálne poskytnúť nemôže.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá