Na Dušana Kováčika podali ďalšiu obžalobu, za úplatok od Pána X

Aktualizované:
Na bývalého špeciálneho prokurátora podali ďalšiu obžalobu pre zločin prijímania úplatku. Potvrdila to hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Na ďalšiu obžalobu upozornil Aktuality.sk "Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry v tejto trestnej veci bola podaná na ŠTS 14. septembra. Napadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici," spresnila hovorkyňa. 

Obžalobu podali aj na podnikateľa Petra Košča pre prečin podplácania. Košč je podľa portálu tajomný Pán X. Podľa medializovaných informácií mal od neho prijať Kováčik úplatok vo výške 50-tisíc eur za odňatie spisov jednému z prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry.

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika odsúdil v pondelok v inej veci Špecializovaný trestný súd v Pezinku na 14-ročné väzenie. Vymeral mu aj trest prepadnutia majetku. Podľa súdu je vinný vo všetkých štyroch bodoch obžaloby. Mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Rozsudok nie je právoplatný.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá