Bývalej misske vymerali trest za nehodu, pri ktorej zomrela mladá študentka Linh

Aktualizované:
Bývalej misske vymerali trest za nehodu, pri ktorej zomrela mladá študentka Linh
Zdroj foto: TASR/Miroslav Košírer
Sudca Okresného súdu Bratislava II odsúdil koncom júla podnikateľku Danielu Kralevich v prípade minuloročnej nehody, pri ktorej zahynula mladá študentka Linh, na podmienečný trest odňatia slobody na dva roky a sedem mesiacov. Informoval o tom obhajca poškodených Peter Vačok.

"Sudca OS Bratislava II 28. júla odsúdil trestným rozkazom obvinenú Danielu K. za prečin usmrtenia na trest odňatia slobody vo výmere dva roky a sedem mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní štyri roky. Popri treste odňatia slobody sudca uložil aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu šesť rokov," uviedol Vačok.

Zahynulo 18-ročné dievča

Podľa jeho názoru uzavretie podobných prípadov trvá neprimerane dlho vzhľadom na dĺžku znaleckého konania. Advokát nemá informáciu, či Daniela Kralevich podala voči trestnému rozkazu odpor. V prípade, že by tak urobila, sudca by musel vytýčiť termín hlavného pojednávania.

Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava II podal obžalobu na OS Bratislava II 6. júla vo veci dopravnej nehody obvinenej Daniely Kralevich z prečinu usmrtenia. Nehoda, pri ktorej zahynula 18-ročná chodkyňa, sa stala 21. septembra minulého roka na Tomášikovej ulici v Bratislave. Auto šoférovala Daniela Kralevich, pričom k zrážke došlo na priechode pre chodcov.

Obhajca Vačok v minulosti kritizoval prieťahy v konaní, najmä nevyhotovenie znaleckého posudku a neodobratie vodičského preukazu Daniele Kralevich. Pochybenia vo vyšetrovaní zistil aj prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Avizoval vyvodenie zodpovednosti nielen voči vyšetrovateľovi, ale i jeho nadriadenému. Pochybenia v prípade zistil a poukázal na ne aj generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Kralevich a aj prokurátor podali odpor voči trestnému rozkazu, ktorým sudca Okresného súdu Bratislava II odsúdil Danielu Kralevich. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Keďže podali procesné strany odpor, v zmysle Trestného poriadku bude vo veci nariadené hlavné pojednávanie.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá