Google aj Microsoft plánujú do boja s kybernetickým zločinom investovať miliardy dolárov

28.8.2021 18:25

Americké technologické koncerny, ako sú Google a Microsoft, chcú podľa Bieleho domu investovať miliardy dolárov na boj proti kybernetickému zločinu.

google 1140 px (SITA/AP)
Foto: SITA/AP

"Skutočnosťou je, že väčšinu z našej kritickej infraštruktúry prevádzkuje súkromný sektor a že vláda nemôže túto výzvu zvládnuť sama," povedal americký prezident Joe Biden v stredu po stretnutí so šéfmi najväčších technologických firiem.

Miliardové inovácie

Podľa Bieleho domu viacero firiem počas stretnutia prisľúbilo, že podporia a budú iniciovať opatrenia v rámci boja s kybernetickou kriminalitou. Napríklad Apple chce spustiť program na zlepšenie bezpečnosti v rámci celého technologického dodávateľského reťazca. Koncern chce pri tom spolupracovať so svojimi dodávateľmi, realizovať bezpečnostné školenia rovnako ako hľadať a odstraňovať slabé miesta.

Microsoft chce v najbližších piatich rokoch investovať 20 miliárd USD (17 miliárd eur), aby napríklad urýchlil zavádzanie bezpečnostných riešení.

Certifikáty pre Američanov

Google plánuje podľa Bieleho domu v najbližších piatich rokoch investovať viac než 10 miliárd USD do programov kybernetickej bezpečnosti. Okrem toho chce pomôcť 100-tisíc Američanom získať certifikáty digitálnych zručností uznávaných v odvetví.

Amazon zasa oznámil, že bezplatne ponúkne verejnosti bezpečnostné školenie, ktoré poskytuje svojim zamestnancom. Podobne sa vyjadrili aj Microsoft či IBM.

Kybernetická bezpečnosť je vecou národnej a ekonomickej bezpečnosti, uviedol Biely dom. Dodal, že aktuálne je dôležitá ako nikdy predtým.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok