Kočner po Tóthovej výpovedi na súde tvrdí, že exsiskár klame

Kočner po Tóthovej výpovedi na súde tvrdí, že exsiskár klame
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Marian Kočner na súde v kauze motákov.
Svedok v kauze motákov - bývalý siskár Peter Tóth klame, že dostával od advokáta Andreja Šabíka motáky. Uviedol to obžalovaný Marian Kočner po Tóthovej výpovedi pred Okresným súdom Bratislava I.

"Z výpovede Šabíka vyplýva, že v čase, keď mal odovzdávať časť motákov Tóthovi, bol na dovolenke. To isté platí aj o telefónoch. Svedok nehovorí pravdu a klame," povedal.

Marian Kočner podľa vlastných slov vedel, že Tóth bol od roku 1998 príslušníkom Slovenskej informačnej služby a do kauzy sporov týkajúcich sa vlastníckych práv TV Markíza ho nasadili ako agenta. "Napísal viacero záznamov,“ zdôraznil Kočner. Tóth sa mu mal ponúknuť, že v kauze zmeniek bude vypovedať v jeho prospech, Kočner to odmietol. O existencii zmeniek Tóth údajne vedel od roku 2000.

Chcel sa skontaktovať s Mitrom

Marian Kočner priznal, že chcel od Tótha, aby kontaktoval svojho priateľa – exriaditeľa SIS Vladimíra Mitra. Chcel od neho vedieť, akým spôsobom by mohol získať zo zdrojov SIS uzavretie kauzy Gamatex týkajúce sa Markízy. "Mitro mi povedal, že si to nevie predstaviť,“ uviedol obžalovaný.

Tóth vypovedal, že Marian Kočner ponúkal Mitrovi státisíce eur, aby vypovedal v prípade zmeniek v prospech podnikateľa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá