Exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský zostáva vo väzbe

Aktualizované:
Exriaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský zostáva naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom vo štvrtok Najvyšší súd SR na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Vladimír Pčolnský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur.

"Senát 5 T Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol tak, že sťažnosť obvineného Vladimíra P. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z 1. júla 2021, ktorým bola zamietnutá žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu, ako nedôvodnú zamietol," objasnila Važanová.

Pčolinský  v polovici júna požiadal, aby dozor nad jeho trestnou vecou prevzala Generálna prokuratúra SR. Bývalý šéf SIS taktiež chce, aby Generálna prokuratúra SR preskúmala zákonnosť konania dozorového prokurátora. Poukazuje pritom na uznesenie Najvyššieho súdu SR, podľa ktorého mal prokurátor porušiť v jeho veci trestný poriadok. Predtým Vladimír Pčolinský podal viacero trestných oznámení na svedkov v jeho prípade.

Na ŠTS v Pezinku by mal byť predvolaný na hlavné pojednávanie ako svedok v prípade obžalovaného bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá