Cez Česko sa prehnali silné búrky. Vyčíňali vo viacerých krajoch, zasiahnuť museli hasiči

13.7.2021 22:29

Do Česka dorazili v utorok večer veľmi silné búrky, ktoré so sebou priniesli silný vietor, veľké množstvo zrážok a tiež krupobitie. Búrky zasiahli spočiatku najmä Karlovarský, Plzenský a Úsťanský kraj, následne vyčíňali aj v stredných Čechách a v Prahe, informuje webová stránka televízie Nova.

búrka blesk obloha 1140 px (SITA/AP)
Foto: SITA/AP

"Od 20.00 h do 22.00 h došlo k nárastu o ďalších 285 technických pomocí na celkových 416. Búrky sa postupne presunuli nad Stredočeský kraj a Prahu," informoval Hasičský záchranný zbor Českej republiky krátko pred 22.30 h.

Podľa informácií televízie Nova v Karlovarskom kraji spôsobilo počasie problémy v doprave, na cestách ležali polámané stromy a konáre. Policajti apelovali na vodičov, aby boli opatrní a prispôsobili jazdu zlým poveternostným podmienkam.

Meteorológovia pre veľmi silné búrky vyhlásili viacero výstrah. Extrémne nebezpečenstvo sa podľa expertov týkalo oblastí v Stredočeskom a v Plzenskom kraji.

Zároveň meteorológovia vyhlásili výstrahu pred silnými búrkami pre celé územie ČR od stredy 6.00 h do polnoci zo stredy na štvrtok.

Veľmi silné búrky, ktoré sa cez ČR prehnali 24. júna, vyústili na juhu Moravy do vzniku tornáda, ktoré zdevastovalo sedem obcí a vyžiadalo si šesť životov a približne 200 zranených.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok