Za nami je tretia etapa, Peťo Káčer s tímom navštívili Kremnicu a stred Európy

Počas tretieho dňa charitatívnej akcie Káčer na bicykli 2021 zavítal Peter Káčer so svojím tímom do Kremnice a etapu ukončil v geografickom strede Európy. Aj tam Peťo pomáhal všetkým, ktorí to najviac potrebujú. Na špeciálnom trojkolesovom bicykli Peťo jazdí celý týždeň po Slovensku, aby podporil rodiny aj jednotlivcov so zdravotným hendikepom.

Kremnický štart výpravy vylepšilo vystúpenie Baníckeho spevokolu Fokoš. Prišiel aj Alexander Ferenčík, primátor Kremnice. Peter Káčer sa rozhodol výnimočne podporiť až dve charitatívne organizácie, lebo ich činnosť naňho urobila veľký dojem. Cyklovýprava poobdivovala vyhliadku nad mestom, zastavila sa na salaši Revolta a na Skalke. Záver etapy bol pri františkánskom kláštore, kde sa nachádza geografický stred Európy.

Akcia Káčer na bicykli 2021 odštartovala v Radošine, pokračovala v Bojniciach, ďalej tím Peťa Káčera zamieril do Kremnice a Banskej Bystrice, nasledovať bude Šumiac, Liptovský Mikuláš a do Bešeňová. 

Aj vy sa môžete zapojiť a pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Pošlite prázdnu SMS na číslo 832. Cena SMS je 1 euro.

Akcia Káčer na bicykli sa koná už ôsmy rok. V mestácha obciach, ktoré Peter navštevuje, rodovzdáva šeky v hodnote 1000 EUR. Primátori a starostovia ich podľa svojho uváženia môžu venovať rodinám so sociálnym znevýhodním, ľuďom so zdravotným hendikepom, či organizáciám s charitatívnym zameraním.

Motívom podujatia pre rok 2021 je propagácia domáceho cestovného ruchu, prioritou však ostáva charita, ako povedal predseda Správnej rady Nadácie TA3 Igor Čekirda. Vysvetlil, že Peter Káčer tento rok nebicykluje pre sedem jednotlivcov či rodín so zdravotným znevýhodnením, ako to bolo doposiaľ, ale až pre desiatich. "Nie je to náhoda – Nadácia TA3 si totiž vo februári pripomenula 10 rokov svojej existencie," vysvetlil Čekirda.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá