Košický kraj je pripravený na očkovanie Sputnikom. Ľudia dostanú vakcínu v Michalovciach

Košický kraj je pripravený na očkovanie Sputnikom. Ľudia dostanú vakcínu v Michalovciach
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Košický samosprávny kraj je organizačne pripravený na očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V. Plánuje ňou očkovať vo veľkokapacitnom centre v Michalovciach. Konkrétny termín spustenia očkovania ruskou vakcínou bude, podľa košického župana Rastislava Trnku, závisieť od rozhodnutia ministerstva zdravotníctva.

Dostatočný počet ľudí

Počas tohto týždňa bude krajské veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach otvorené nepretržite sedem dní, očkuje sa vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a AstraZeneca. V Spišskej Novej Vsi bude v sobotu a nedeľu (5. - 6. 6.) dostupná vakcína od Moderny. Krajské očkovacie centrum v Michalovciach bude v prevádzke, keď bude v čakárni alebo v náhradníckom systéme nahlásený dostatočný počet ľudí. 

Prvý v počte očkovaní

"V Michalovciach sme doposiaľ zaočkovali takmer 9000 ľudí, ďalší využili možnosť zaočkovať sa v iných očkovacích centrách. Nakoľko evidujeme, že mnohí čakajú na ruskú vakcínu, v prípade, ak bude Sputnik V dostupný, očkovať ním chceme práve v tomto očkovacom centre,“ konštatoval Trnka.

Košický kraj uvádza, že je naďalej prvý z krajov v počte očkovaní. K 30. máju podal proti ochoreniu COVID-19 celkovo 139.660 vakcín. Aktuálne posilnil prevádzku výjazdovej očkovacej služby, zdravotníci navštívia tento týždeň 28 obcí a miest, v ktorých by mali zaočkovať najmenej 2100 ľudí.

Očkovací autobus

Výjazdová očkovacia služba bude podávať vakcíny v okresoch Košice-okolie, Spišská Nová Ves, Rožňava, Trebišov a Michalovce. KSK zaočkoval prostredníctvom mobilného očkovania 4250 ľudí. „Od budúceho týždňa by mal do obcí vyraziť aj očkovací autobus, v ktorom budú zdravotníci podávať vakcínu od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Po tom, čo kraj zaočkuje všetkých seniorov, ktorí sa prihlásili na očkovanie prostredníctvom mobilnej očkovacej jednotky, budú zdravotníci očkovať v tomto očkovacom autobuse aj ľudí z marginalizovaných komunít,“ informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá