Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú hospitalizovali v nemocnici

Aktualizované:
Podľa informácií televízie TA3 Moniku Jankovskú hospitalizovali v zlom zdravotnom stave v pondelok ráno v nemocnici na bratislavských Kramároch. Informácie TA3 potvrdil advokát Moniky Jankovskej Peter Erdős.

Po minulotýždňovom prepustení z kolúznej väzby v kauze Fatima dostala Jankovská vo štvrtok 27. mája elektronický náramok, ktorý má nariadený v inej trestnej veci.  

„Môžem potvrdiť, že bola dnešného dňa ráno hospitalizovaná, nakoľko po posúdení všeobecným lekárom bolo vzhľadom na jej zdravotný stav hneď odporúčané a vyžadované, aby bola okamžite hospitalizovaná,“ spresnil Erdös. Dodal, že bližšie podrobnosti v akom zdravotnom stave sa momentálne jeho klientka nachádza, nemôže bez jej súhlasu poskytnúť.

Moniku Jankovskú hospitalizovali v nemocnici potom, ako ju v stredu minulý týždeň prepustili po viac ako roku z výkonu väzby z väzenskej nemocnice v Trenčíne. Tam bola hospitalizovaná potom, ako sa za múrmi väznice v Banskej Bystrici pokúsila vo februári tohto roku o samovraždu.

O prepustení z väzby rozhodol dozorujúci prokurátor z kauzy Fatima. Deň po prepustení nainštalovali bývalej sudkyni na nohu monitorovacie zariadenie, o ktorom rozhodol sudca pre prípravne konanie v kauze Búrka.

Moniku Jankovskú zadržali v marci 2020 v súvislosti s najväčšou justičnou  korupčnou kauzou v histórií Slovenska. Spolu s bývalou štátnou tajomníčkou obvinili po akcii s krycím názvom Búrka aj ďalších 12 sudcov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá