Pčolinský podal trestné oznámenia, rozhodne sa o nich čoskoro

Aktualizované:
Generálna prokuratúra SR v najbližších dňoch rozhodne o ďalšom postupe vo veci trestných oznámení, ktoré podal bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský v súvislosti s podozreniami týkajúcimi sa svedkov-kajúcnikov. Informoval o tom hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Vladimír Pčolinský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur.

"GP SR oznámenie eviduje a v najbližších dňoch bude rozhodnuté o ďalšom postupe v tejto veci. Bližšie informácie však v tejto fáze konania nie je možné poskytnúť," dodal hovorca.

O podaní trestných oznámení v pondelok informoval Marián Bošanský z advokátskej kancelárie, ktorá Vladimíra Pčolinského zastupuje. Ako priblížil, v kontexte posledných medializovaných informácií o ovplyvňovaní kajúcnikov a vyrábaní svedkov v trestných konaniach trestné oznámenie naznačuje podozrenie zo spáchania viacerých trestných činov, medzi inými aj trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa, marenia úlohy verejným činiteľom a marenia spravodlivosti.

Mal sa ich dopustiť bližšie neznámy okruh osôb z prostredia orgánov činných v trestnom konaní a kajúcnikov v súvislosti s vyšetrovaním osoby Vladimíra Pčolinského v tom čase, keď bol v pozícii riaditeľa SIS. Vladimír Pčolinský zostáva naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v utorok Najvyšší súd SR. NS SR mu zároveň rozšíril dôvody väzby o tzv. preventívnu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá