NHL: Halákova séria skončila, Tampa si poradila s Bostonom

26.8.2020 07:25

Hokejisti Tampy Bay Lightning s obrancom Erikom Černákom zdolali v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie NHL Boston 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1. Brankár Jaroslav Halák predviedol 36 úspešných zákrokov a prišiel o víťaznú sériu, ktorá trvala štyri zápasy, jeho spoluhráč Zdeno Chára odohral za Bruins 17 a pol minúty.

Vyrovnaný je aj stav v semifinálovej sérii Západnej konferencie, Vancouver vrátil hráčom Vegas úvodnú prehru, v noci na stredu zvíťazil v Edmontone nad Golden Knights 5:2.

Víťazný gól Tampy strelil v Toronte v piatej minúte predĺženia Ondřej Palát. Černák počas necelých 19 minút na ľade dvakrát strelecky ohrozil Haláka, pripísal si aj mínusový bod. Tretí zápas série je na programe už v noci na štvrtok.

Tampa Bay - Boston 4:3 pp /stav série: 1:1/

Vegas - Vancouver 2:5 /stav série: 1:1/