Greta reagovala na Putinovu kritiku, vystrelila si z neho na Twitteri

Greta reagovala na Putinovu kritiku, vystrelila si z neho na Twitteri
Zdroj foto: SITA/AP
Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová na sociálnej sieti Twitter ironicky reagovala na povýšenecké slová, ktorými ju počastoval ruský prezident Vladimir Putin.

Kritizoval ju na energetickom fóre

Thunbergová si na Twitteri zmenila svoj opis, pričom v ňom použila presne Putinove slová. Pod fotografiou na tejto sociálnej sieti si tak 16-ročná aktivistka uviedla, že je "milá, avšak slabo informovaná tínedžerka". Putin ju takto kritizoval na energetickom fóre v Moskve.

"Nezdieľam všeobecné nadšenie z vášnivého prejavu Grety Thunbergovej na septembrovom klimatickom summite OSN," povedal. "Som si istý, že Greta je milé a veľmi úprimné dievča," pokračoval ruský prezident. Thunbergovej, ktorú na Twitteri sleduje 2,7 milióna užívateľov, podľa jeho slov však "nikto nevysvetlil", že svet sa v súčasnosti "rýchlo vyvíja". Putin tiež uviedol, že považuje za chvályhodné, ak sa mladí ľudia zaoberajú otázkami životného prostredia, no nadškrtol možnosť, že Thunbergovú "niekto vo svojom vlastnom záujme" zmanipuloval.

Trump reagoval výsmešne

Thunbergová na konci septembra počas svojho prejavu na úvod klimatického summitu v newyorskej centrále OSN ostro skritizovala svetových lídrov za nedostatočné úsilie pri riešení klimatických problémov. Na jej prejav reagoval výsmešne aj americký prezident Donald Trump. "Pôsobí ako veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a krásnu budúcnosť. Je to také milé!" napísal na Twitteri.

Thunbergová aj jeho slová použila rovnakým spôsobom, ako teraz Putinovu kritiku, a na Twitteri si vo svojom opise uvádzala, že je "veľmi šťastné mladé dievča, ktoré sa teší na svetlú a krásnu budúcnosť". O Thunbergovej sa v súčasnosti hovorí ako o možnej laureátke tohoročnej Nobelovej ceny za mier.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá