Spojte sa do jedného prúdu, vyzýva SaS gejov a ich odporcov

Spojte sa do jedného prúdu, vyzýva SaS gejov a ich odporcov
Zdroj foto: TASR
Kresťanský aktivista Anton Chromík a občianske združenie Pastor bonus urobili podľa strany Sloboda a Solidarita krok správnym smerom, keď pohlavnú identitu ľudí chápu ako vrodenú danosť a nie ako otázku ich subjektívneho rozhodnutia.

Tolerancia a porozumenie medzi ľuďmi

"Toto náboženské spoločenstvo zároveň tvrdí, že má v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľuďom a je proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Potom je teda blízko k pochopeniu aj toho, že schválenie zákona o registrovaných partnerstvách je politicko-právnym vyjadrením žehnajúceho postoja k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľuďom,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová.

Strana SaS v tejto súvislosti organizátorom Dúhového pochodu a pochodu Hrdí na rodinu navrhla, aby sa v závere týchto verejných akcií oba pochody spojili do jedného prúdu za toleranciu a porozumenie medzi ľuďmi. Informovala o tom hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

"Máme v srdci žehnajúci postoj k transrodovo či homosexuálne cítiacim ľuďom a sme proti akýmkoľvek prejavom nenávisti či posmechu voči týmto osobám. Zároveň však veríme, že človek je povolaný vo svojom dozrievaní svoju pohlavnú identitu prijať a zvnútorniť ako danosť a že nie je predmetom jeho ľubovôle, uviedli v utorok organizátori pochodu Hrdí na rodinu, ktorí si želajú, aby na Slovensku či inde vo svete neboli deti a mladí ľudia štátnou mocou a školskou výchovou mätení a zavádzaní vo výbere pohlavnej či rodovej identity. Skúsenosti z iných krajín však podľa nich svedčia o tom, že registrovaným partnerstvom alebo adopciou detí sa požiadavky LGBTI hnutia nekončia.

Dosah na tradičnú rodinu

Tak ako v uplynulých rokoch sa bude v rovnaký deň v Bratislave konať aj Dúhový PRIDE aj pochod Hrdí na rodinu. S heslom My nikam neodchádzame sa 14. júla od 13:00 na Hviezdoslavovom námestí začne Dúhový PRIDE. "Živá reťaz"pochodu Hrdí na rodinu vyštartuje z Hodžovho námestia o 14:30 a smerovať bude na Námestie slobody pred Úrad vlády SR.

Strana SaS pracuje na návrhu zákona pre partnerov rovnakého pohlavia, ktorý bude obsahovať možnosť dedenia a rešpektovania ich vzťahu pri ochorení jedného z nich. Rokovať by sa o ňom malo na septembrovej schôdzi parlamentu. Liberáli zdôrazňujú, že tento návrh v žiadnom prípade neobmedzuje práva heterosexuálnych občanov a nemá žiaden obmedzujúci alebo deštruktívny dosah na tradičnú rodinu, tvorenú mužom a ženou. "Oceníme, pokiaľ sa ľudia dobrej vôle bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie postavia k tomuto zákonu s rozumom, bez predsudkov a v duchu kresťanskej lásky k blížnemu,“ poznamenal župan Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá