Záver VŠ flákal. Matovič by nemal problém vzdať sa titulu

Záver VŠ flákal. Matovič by nemal problém vzdať sa titulu

20.9.2020 12:20 | zdroj: TA3 TASR | zdroj foto: TA3

Predseda vlády Igor Matovič nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone. Uviedol to v našej diskusnej relácii V politike. V súvislosti s kauzou svojej diplomovej práce premiér priznal, že flákal štvrtý a aj piaty ročník na vysokej škole.

Záver VŠ flákal. Matovič by nemal problém vzdať sa titulu
  • Zdieľať

Predseda vlády Igor Matovič nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone. Uviedol to v našej diskusnej relácii V politike. V súvislosti s kauzou svojej diplomovej práce premiér priznal, že flákal štvrtý a aj piaty ročník na vysokej škole.

Vložiť video

O probléme netušil

"Netušil som, že som mal v diplomovej práci problém," povedal premiér. Potvrdil, že na titule si nezakladal a neprikladal tomu veľkú váhu. V diskusnej relácii zopakoval, že popri škole už podnikal. Ako tvrdí, pri podpise si titul pred meno nedáva.Premiér sa vyjadril sa aj ku kauze Arca Capital, do ktorej mala jeho manželka Pavlína Matovičová vložiť financie.

Viac
k Téme

Premiér poznamenal, že jeho manželka má tri zmenky po 200.000 eur v Arca Investments, pričom nič nevyberala a veriteľov v ničom neokradla. Zopakoval, že sa o financie svojej manželky nestará už 14 rokov. Poznamenal, že jeho žena investovala v čase, keď bol už premiérom. Zároveň tvrdí, že jej žiadne informácie neposunul a jeho manželka podľa neho investovala do firmy, lebo nemala informáciu, že ide o nebezpečnú investíciu. "Moja manželka neukradla ani jedno euro," vyhlásil premiér. Ako dodal, zatiaľ nevie, o akú sumu ako rodina prišli. Stále nevidí dôvod, aby jeho manželka ukazovala výpis z účtov.

Nechce zakazovať podnikanie

Umelcom, športovcom alebo prevádzkovateľom by sme podľa slov premiéra nemali zakazovať podnikať. Poukázal napríklad na to, aby neplatili také prísne obmedzenia zhromažďovania ľudí na jednom mieste, napríklad pri svadbách. Matovič poznamenal, že reštaurácie, ale aj ubytovacie zariadenia v turistických oblastiach mali vyššie príjmy v lete ako vlani. "Problém majú mestské hotely, tým chceme cielene pomôcť na základe výpadku tržieb," uviedol. Poukázal tiež na to, že budú sanovať firmy, keď si to vypýtajú. Dodal však, že sa bude musieť vyplniť formulár, keď tak firmy neurobia, peniaze nedostanú.

Matovič sa vyjadril aj k tomu, prečo zasahuje do rozhodnutí pandemickej komisie a mení ich. "Keď mám pocit, že rozhodnutia idú v súlade so zdravým rozumom, nemám dôvod, aby som do toho zasahoval," povedal. Poukázal na to, že v sobotu bol na premiére v Slovenskom národnom divadle, kde bolo asi 400 ľudí. "Nikto tam nezakašľal, nekýchal a z rozhodnutia komisie by tam bolo iba 50 ľudí," vysvetlil premiér s tým, že by bolo zlé, keby sa kultúre takto ublížilo.

Viac
k Téme

Uniknutý dokument je pravdivý

Na reformnom balíku obnovy pracuje spolu s ministrom financií Eduardom Hegerom viac ako 100 odborníkov z rôznych ministerstiev. Plán sa netvorí za jeho zatvorenými dverami, uviedol Matovič. "Myslím si, že robíme dobrú robotu. Ja som pôvodne mal predstavu, že budeme robiť verejné konferencie, ale takto by sme sa nikdy nedopracovali k výsledku. Zmenili sme to, pretože potrebujeme veľmi rýchlo urobiť výsledok," povedal premiér.

Ako dodal, preto to otočili a urobia najskôr reformný plán s odborníkmi a následne ho dajú na verejné pripomienkovanie. "Plán, ktorý odošleme v polovici októbra do Bruselu, tak na finálne doladenie plánu máme čas do 30. apríla budúceho roku," povedal premiér s tým, že priestor na verejnú diskusiu bude ešte dostatočný.

Uniknutý dokument je podľa premiéra pravdivý, uverejnil ho niekto z koaličných partnerov. "Je to zásobník všetkých bolestí Slovenska, ktoré cítia odborníci na ministerstvách, ktoré sa tu dlhé roky počas vlády Roberta Fica a Petra Pellegriniho neriešili," uviedol Matovič. Zároveň to je podľa neho aj kompilát s návrhom na reformy, ktoré Európska komisia Slovensku každý rok posiela. "Poviem to odľahčene. Je tu možno 300 reforiem za 300 miliárd eur na 30 rokov. My z toho musíme vybrať päť – šesť reforiem za 6,5 miliardy eur na plán obnovy, ktoré dokážeme spraviť za tri či štyri roky," dodal premiér.

Viac
k Téme

Najnovšie: Koronavírus

Vývoj šírenia COVID-19 na Slovensku

Viac grafov
Aktualizované z NCZI, zdroj bot.media
TOP videá