Zničenému zámku Kunerad neďaleko Žiliny hrozí demolácia. Určil to statický posudok Ústavu súdneho inžinierstva, pričom zbúrať treba vraj väčšinu historickej budovy. Ak by sa tento scenár naplnil, podľa pamiatkárov by išlo o definitívny zánik kaštieľa.
Zničený Kunerad je na predaj, kúpele rokujú s investormi
Zničený zámok Kunerad bude mať zrejme do konca roka nového majiteľa. Kúpele rokujú s viacerými potenciálnymi investormi. Bývalé sídlo cisárov si obzreli aj pamiatkari, ktorí stále veria, že sa dá zachrániť. Súčasnému vlastníkovi chcú preto hroziť ďalšími sankciami a nariadeniami.
na stránke ta3.com
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3