Takmer 70-tisíc slovenských detí trpí chorobou. Asistenti učiteľa však pomáhajú len 44 % z nich. Riešením je inkluzívne vzdelávanie. Prečo je inklúzia dôležitá? Pozreli sme sa na to s Ondrejom Gallom, riaditeľom Nadácie pre deti Slovenska, Teréziou Drdulovou, zakladateľkou občianskeho združenia pre ľudí so spina bifida a Viktorom Križom, spoluzakladateľom Inklukoalície.


Viac
k Téme
Podľa odborníkov sú špeciálne školy prežitok, chcú inkluzívne školstvo
Deti so zdravotným znevýhodnením alebo odlišnosťou stále posielame do špeciálnych škôl. Odborníci pritom pripomínajú, že ide o prežitok. Všetkým deťom by sme podľa nich mali umožniť navštevovať bežné základné školy, podobne ako je to v zahraničí. Na Slovensku na nich študuje len polovica zdravotne znevýhodnených detí. To nás dostáva až na koniec rebríčka Európskej únie.
na stránke ta3.com
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3