Gauliederovu smrť vyšetrujú aj ako obmedzovanie osobnej slobody

Aktualizované:
František Gaulieder sa v 90. rokoch zviditeľnil ako poslanec HZDS, ktorý sa vzoprel Vladimírovi Mečiarovi a napriek svojmu nesúhlasu musel v parlamente skončiť. Keď ho cez víkend našli mŕtveho, vynorili sa najrôznejšie špekulácie. Polícia uviedla, že jeho smrť vyšetruje aj ako usmrtenie, aj ako obmedzovanie osobnej slobody.

Pracujú aj s verziou o samovražde

Informáciu pre RTVS potvrdila hovorkyňa nitrianskej polície Božena Bruchertová. "Polícia vo veci koná a vedie trestné stíhanie vo veci trestných činov usmrtenia a obmedzovania osobnej slobody. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne informácie," uviedla Bruchterová.

Šesťdesiatšesťročného Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak. Polícia najskôr našla auto, v ktorom mal aj osobné doklady, medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou, pričom rodina už dlhšie nemala o exposlancovi správy.

Prípadom sa už zaoberá nitrianska polícia, ktorá pracuje taktiež s verziou, že exposlanec NR SR spáchal samovraždu. Ako uviedla Bruchterová, bude vykonaná pitva. "Alkohol nebol príčinou usmrtenia," dodala.

Zastrašovali ho

Gaulieder bol od roku 1994 poslancom parlamentu za HZDS, v roku 1996 ho podľa ústavného súdu protizákonne zbavili mandátu. Dôvodom mal byť list, ktorý mal poslať vtedajšiemu šéfovi parlamentu Ivanovi Gašparovičovi, v ktorom sa vraj vzdal mandátu. Štát mu po sťažnosti na Európskom súde pre ľudské práva vyplatil odškodné 30-tisíc eur.

V minulosti už Gauliederovi pred domom vybuchla bomba, viackrát si v poštovej schránke objavil náboj. Ako nezávislý poslanec pôsobil v mestskom zastupiteľstve v Galante. Pracoval aj ako šéf bezpečnosti vo firme Slovak Telecom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá