ME vo futbale hračov do 21 rokov mobilna verziqa

Výsledky rovnakých prieskumov sa často líšia. Prečo je to tak?

Rovnaké prieskumy, no neraz aj niekoľkopercentné rozdiely. Aj také sú výsledky prieskumov agentúr, ktoré zisťujú preferencie politických strán. Zaujímalo nás preto, akú metodiku si niektoré agentúry pri posledných prieskumoch zvolili a prečo majú rozdielne výsledky.

Obec s najkrajším výhľadom na Tatry otvorila Park horských vodcov

V Novej Lesnej otvorili Park horských vodcov. Je to totiž nielen obec z údajne najkrajším výhľadom na Tatry, ale aj dedina, z ktorej pochádza najviac horských vodcov. Tí majú veľmi dobré meno aj vo svete. Najznámejší z nich majú odteraz v Novej Lesnej svoju vlastnú lavičku.

Zosuv pôdy zavalil časť dediny, pochovať mohol až 140 ľudí

Približne 140 ľudí môže byť zavalených pod vrstvou zeminy a trosiek po tom, ako dedinu na juhozápade Číny zasiahol zosuv pôdy. Informovala o tom samospráva okresu Mao v provincii S'-čchuan, na ktorého území sa nachádza postihnutá obec Sin-mo.

Smrtiaci požiar sa môže opakovať, evakuovali tisícky Londýnčanov

Súbor piatich výškových obytných budov v londýnskom obvode Camden začali evakuovať po tom, ako tamojšie orgány vyhlásili, že nemôžu zaručiť obyvateľom bezpečnosť, pokiaľ ide o možnosť požiaru, aký postihol minulý týždeň budovu Grenfell Tower v inej časti Londýna.

Na programe sú ďalšie hokejbalové majstrovstvá v Česku

U susedov v Česku sa v krátkom čase konajú ďalšie Majstrovstvá sveta v hokejbale mužov. Tentoraz ich organizuje Svetová hokejbalová federácia, ktorá je už päť rokov akousi protiváhou Medzinárodnej hokejbalovej federácii. Jedným zo zakladateľov je aj bývalý predseda Slovenskej hokejbalovej únie Jaroslav Melíšek.

NBS profesionálne zlyhala, tvrdí Rapid life

Zavedenie nútenej správy zo strany Národnej banky Slovenska považuje spoločnosť Rapid life životná poisťovňa za nezákonné. Povedal to predseda predstavenstva spoločnosti Rapid life životná poisťovňa Peter Talán.

Aby dostali nové záchody, museli dedinu pomenovať po Trumpovi

Charita, ktorá chudobným Indom dodáva toalety chcela, aby sa malá dedina Maroda na severe Indie pomenovala po americkom prezidentom Donaldovi Trumpovi. Organizácia si chce týmto zámerom uctiť vzťahy s USA a získať podporu na zaisťovanie lepších hygienických podmienok v krajine.

Dotyky a spojenia v Martine lákajú divadelníkov aj širokú verejnosť

V Martine sa koná už 13. ročník divadelného festivalu Dotyky a Spojenia. Prezentuje výber inscenácií, ktoré vznikli uplynulý rok na Slovensku. Divadelníkom ponúka možnosť získať prehľad o tvorbe predovšetkým profesionálnych činoherných divadiel a konfrontovať sa s ňou.