POČASIE: Predpoveď na dnes

Slnečno. Ráno a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť. Denná teplota 17 až 22, na severe miestami okolo 15 st. Bezvetrie alebo len slabý vietor.

Máme za sebou daždivé leto, tropických dní bolo málo

Uplynulé leto bolo nezvyčajné. Podpriemerný bol počet tropických dní. Z pohľadu množstva zrážok sa zase zaradilo medzi desiatku najdaždivejších za posledných 30 rokov. Vyplýva to z analýz Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Voľby v španielskej Galícii vyhrali ľudovci, v Baskicku nacionalisti

Španielsky úradujúci premiér Mariano Rajoy je politickým víťazom regionálnych volieb v Baskicku a Galícii. Rajoyova konzervatívna Ľudová strana obhájila v jeho domovskom autonómnom spoločenstve Galícia väčšinu v regionálnom parlamente. V Baskicku, kde PP nezohráva dôležitú úlohu, zaznamenali konzervatívci len menšie straty.

Zomrel legendárny kráľ golfu Arnold Palmer

Legendárny americký golfista Arnold Palmer zomrel v nedeľu vo veku 87 rokov. Stalo sa tak v nemocnici v Pittsburghu, kde od štvrtka absolvoval vyšetrenia srdca. Jeho úmrtie potvrdila Golfová asociácia USA.

Mcllroy ovládol finále v Atlante, odnáša si vysokú odmenu

Severoírsky golfista Rory McIlroy triumfoval v sezónnom finále US PGA Tour. V East Lake Golf Club v Atlante sa vďaka vydarenému záverečnému dňu stal víťazom Tour Championship a na odmenách získal spolu 11,53 milióna amerických dolárov.

Živnostníkov čakajú zmeny, tí s nízkym príjmom zaplatia štátu viac

Samostatne zárobkové osoby si od budúceho roka prilepšia. Základ dane si budú môcť znížiť až o 60-percentné paušálne výdavky, maximálne však o 20 tisíc eur ročne. My sme sa pozreli na to, kto na tejto zmene získa najviac. Živnostníci s nízkym príjmom totiž zaplatia štátu viac ako doteraz.

Firmy sú trestne zodpovedné už dva mesiace, opatrenia väčšine chýbajú

Ani dva mesiace po zavedení trestnej zodpovednosti firiem nie sú na to podnikatelia pripravení. Dodatočné opatrenia podľa prieskumu prijala iba tretina spoločností. Za prešľapy zamestnancov pritom firmám po novom hrozia vysoké pokuty, dokonca ich zánik. Slovensko bolo poslednou krajinou Európskej únie, ktorej takáto právna úprava chýbala.

Celebrity hraním golfu pomáhali onkologicky chorým deťom

Známe osobnosti si zmerali sily na charitatívnom golfovom turnaji, aby tak pomohli ľuďom odkázaným na pomoc iných. Peniaze vyzbierané na Golf cupe, ktorý organizuje nadácia Kvapka nádeje, pôjdu na zakúpenie nových prístrojov pre onkologicky choré deti.