POČASIE: Predpoveď na dnes

Prevažne polojasno. Ráno a dopoludnia miestami hmla alebo nízka oblačnosť, ktorá sa môže ojedinele udržať po celý deň. Denná teplota 18 až 23, pri dlhšie trvajúcej hmle okolo 15 st. Prevažne slabý vietor.

Poslanci Smeru vyzvali Lipšica, aby vo veci nehody žiadal dovolanie

Poslanci z poslaneckého klubu strany Smer-SD vyzývajú expolitika Daniela Lipšica, aby sám požiadal ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú, aby využila svoje zákonné právo a vo veci nehody, pri ktorej Lipšic usmrtil chodca, podala mimoriadne dovolanie. Povedal to na tlačovej besede podpredseda parlamentu Martin Glváč.

Taliban uskutočnil v Afganistane najväčší útok v tomto roku

Dva útoky militantov z hnutia Taliban, ku ktorým došlo v noci nadnes v dvoch východoafganských provinciách Ghazní a Paktijá, si podľa posledných správ vyžiadali už 71 životov. S odvolaním sa na oznámenie predstaviteľa afganského ministerstva vnútra o tom informovala agentúr AP.

Trh nehnuteľností

Pozrite si vývoj cien trojizbových bytov a pozemkov v Bratislave a Pezinku.

Financovanie sociálnych služieb sa má od budúceho roka zvýšiť

Príspevky od štátu pre zariadenia sociálnych služieb sa od januára zvýšia. Mnohým krízovým centrám, či útulkom však na druhej strane hrozí zánik. Aj toto by mala priniesť novela zákona o sociálnych službách, o ktorej rokujú aj poslanci parlamentu. Rezort práce sa so zástupcami poskytovateľov nezhodol na všetkých ich požiadavkách.

TA3 oslávila šestnáste narodeniny aj technologické zmeny

Provizórium v televízii TA3 sa skončilo. Nadišiel čas osláviť nielen 16. narodeniny televízie, ale aj nové zmeny. Všetci veríme, že k lepšiemu. Výročie TA3 sa oslavovalo v bratislavskom hoteli Carlton. Nechýbali známe tváre, aj tie, ktoré poznáte z našej obrazovky.

Konečne môžeme zabiť malého Hitlera, šokoval časopis po voľbách

Nemecký satirický časopis Titanic vyvolal rozruch zverejnením príspevku na sieti Twitter, v ktorom zobrazil predsedu víťaznej strany v rakúskych parlamentných voľbách Sebastiana Kurza s dokresleným krížom zameriavača na hrudi a nápisom prirovnávajúcim ho k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi.

Ophelia predviedla v britskej metropole nebeské divadlo

Obloha nad britskou metropolou Londýn sa sfarbila do neobvyklého žltého odtieňa v dôsledku búrky Ophelia, ktorá so sebou priviala prach zo Sahary a dym z lesných požiarov zúriacich na juhu Európy. Ich prítomnosť odfiltrovala slnečné svetlo, informuje agentúra Reuters.