Lekári v Krompachoch pochybili v diagnostike, pacient chorobe podľahol

Rodina Jeníkovcov z Gelnice prežíva žiaľ. Prišla o manžela, dvojnásobného otca a šesťnásobného starého otca. Podľahol zákernej rakovine pečene. Pozostalí ale tvrdia, že v krompašskej nemocnici urobili pri diagnostikovaní choroby chybu. Obrátili sa na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a ten im dal za pravdu.

Účasť na Trumpovej inaugurácii má objasniť fotografia v Bielom dome

Americký prezident Donald Trump nechal v tlačovom stredisku Bieleho domu vyvesiť veľkú panoramatickú fotografiu washingtonských osláv, ktoré sprevádzali jeho inauguráciu. Podľa agentúry AP má obrázok zrejme novinárov presvedčiť, že účasť na ceremoniáli bola naozaj veľká.

Sólymos chce redukovať skládky odpadu zvýšením poplatkov

Skládkovanie má na Slovensku zdražieť. Ministerstvo životného prostredia plánuje pripraviť nový zákon o poplatkoch za uloženie odpadov, avizoval to šéf rezortu László Sólymos. Slovenské poplatky patria podľa jeho slov medzi najnižšie v Európskej únii, uloženie tony odpadu stojí od 4,98 do 9,96 eura.

Prípravy na Krištáľové krídlo vrcholia, laureáti sú už známi

Už túto nedeľu budú ocenené ďalšie osobnosti kultúrnej, vedeckej, hospodárskej aj umeleckej sféry. Prípravy na galavečer Krištáľového krídla už vrcholia a známi sú už aj laureáti mimoriadnej ceny za celoživotné dielo. Sú nimi Marián Varga a Andrej Glatz.

Advokát si za svoje služby pýtal nezvyčajnú odmenu

Rok zákazu právnickej praxe dostal advokát z americkej Louisiany, ktorý si za svoje služby nechal platiť marihuanou. Na právnika Jamesa Meccu sa sťažovala nemenovaná žena, po ktorej advokát nezvyčajnú odmenu požadoval niekoľkokrát. Raz mu údajne vyhovela.

Facebook ukázal v priamom prenose skupinové znásilnenie ženy

Švédska polícia vypočúvala trojicu mužov, ktorých zadržala v nedeľu v meste Uppsala pre podozrenie zo znásilnenia Švédky. Muži údajné znásilnenie vysielali naživo na sociálnej sieti Facebook pre uzavretú skupinu členov, informoval na tlačovej konferencii zástupca prokurátora Magnus Berggren.