Záchranu hradu Šášov môžu skomplikovať vlastnícke vzťahy

Záchrancovia hradu Šášov sa boja, že ich dlhoročná práca môže vyjsť nazmar. Tvrdia, že ju môžu skomplikovať vlastnícke vzťahy ako pri iných hradoch. Aby predišli možným problémom, požiadali mesto o odkúpenie hradného brala a priľahlých pozemkov za symbolickú sumu.

Sýrski povstalci majú šancu skončiť styky s al-Káidou, Rusi prerušili útoky
Zahraničie

Sýrski povstalci majú šancu skončiť styky s al-Káidou, Rusi prerušili útoky

Rusko dočasne zastavuje letecké útoky v Sýrii, aby dalo povstaleckým skupinám šancu prerušiť styky s miestnou odnožou al-Káidy. Oznámila to ruská agentúra TASS. K zastaveniu útokov dochádza v čase sťažností sýrskych povstalcov, ktorí pristúpili na krehké prímerie, že ruské lietadlá útočia na ich postavenia v okolí mesta Aleppo.

Andrej Martin zvíťazil nad favorizovaným Pouillem a postupuje

Slovenský lucky loser z kvalifikácie Andrej Martin postúpil už do 3. kola hlavnej súťaže dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži. Zvíťazil 6:3, 7:5, 6:3 nad jasne favorizovaným domácim Lucasom Pouillem nasadeným ako dvadsiatym deviatym.

Tretina Slovákov má nelegálny softvér, hrozia im kybernetické útoky

Zo všetkých nainštalovaných softvérov na Slovensku bolo minulý rok až 36 % nelegálnych. V porovnaní s rokom 2013 to predstavuje pokles o jeden percentuálny bod. Vyplýva to z prieskumu 'Využiť príležitosť správneho licencovania", ktorý realizovala globálna organizácia BSA The Business Software Alliance.

Medzinárodný veľtrh v Nitre predstaví nové trendy v strojárstve

Strojárstvo už dávno nie sú iba mohutné a nepekné stroje. Tie dnešné sa dizajnom a schopnosťami vyrovnajú tomu, čo patrilo ešte donedávna do vedeckej fantastiky. Presvedčiť sa môžu o tom aj návštevníci nitrianskeho výstaviska. Začal sa tradičný medzinárodný strojársky veľtrh.

Medzinárodný deň nezvestných detí je prejavom solidarity rodičom

Vžiť sa do situácie rodiča, ktorému zmizne bez stopy dieťa, je takmer nemožné. Príčinou zmiznutia nemusí byť iba skratové rozhodnutie odísť z domu. Množia sa aj prípady rodičovských únosov. Aj v súčasnosti sú na Slovensku desiatky rodín, ktorých deti sú nezvestné.

Velikán svetovej hudby Bod Dylan oslávil výročie

Legenda svetovej hudby Bob Dylan sa dožila okrúhleho výročia - 75 rokov. Napriek pokročilému veku ešte stále koncertuje, podobne ako jeho rovesník Paul McCartney. Ten v najnovšom rozhovore pre BBC priznal, že po rozpade skupiny Beetles uvažoval, že s hudbou navždy skoncuje.