POČASIE: Predpoveď na dnes

Oblačno až zamračené. Na mnohých miestach dážď, prehánky, lokálne aj búrky. Najvyššia denná teplota 18 až 23, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 16 stupňov.

O slovenských volejbalových reprezentantkách s Marekom Rojkom

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo svojom úvodnom zápase na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta 2018 vo Varšave s favorizovaným Českom 1:3. Zverenky trénera Mareka Rojka vyhrali prvý set hladko 25:18, ale v ďalšom priebehu už dominovali české volejbalistky. V druhom zápase na turnaji v Poľsku nastúpia Slovenky v stredu o 18.00 h proti Cypru.

Vrcholové preteky v Indianapolise si chce Alonso užiť naplno

V zámorí sa chystajú preteky 500 míľ Indianapolis, ktoré patria k najväčším motoristickým podujatiam na svete. Španielsky pilot Fernando Alonso, ktorý je nováčikom odštartuje z piatej pozície a podľa médií by mal patriť k čiernym koňom pretekov.

Výkonné vysávače končia a pomaly miznú z obchodov

Od septembra sa na základe nariadenia Európskej komisie opäť zníži hranica maximálneho povoleného príkonu vysávačov. V praxi to znamená, že výrobcovia už nebudú môcť uvádzať na trh EÚ modely s menovitým príkonom vyšším ako 900 W.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Tomáš Rajtar z J&T Banky.

Českého Anděla ovládla Filipovej dcéra, cenu dostal aj Gott

Debutový album Hearts speváčky Lenny ovládol tohtoročné české hudobné ceny Anděl, udeľované Akadémiou populárnej hudby v ôsmich kategóriách. Dcéra Lenky Filipovej Lenny zaň v pondelok večer prevzala štyri sošky anjela - ako speváčka roka a za najlepší album (Hearts), pieseň a videoklip (Hell.o).

Našli gigantický smaragd v hodnote stoviek miliónov

Vyše 400 miliónov eur má hodnotu neuveriteľne veľký zelený smaragd, ktorý sa podarilo nájsť v bani na severovýchode Brazílie. Drahokam, ktorý váži asi 360 kilogramov, krátko po náleze kúpil miestny boháč.

Odborníci z IT sektora sa stretli na podujatí Jarná ITAPA

Experti z IT sektora, či už na strane štátu alebo komerčných spoločností, sa zišli na pravidelnej jarnej konferencii ITAPA. Hodnotili doterajšiu elektronizáciu štátnych služieb, diskutovali o nových trendoch v eGovermente a dôležitou témou bolo aj budovanie takzvaných smart cities, teda inteligentných miest.