Mobilne aplikacie (v mobile)

V Bratislave a Košiciach chýbajú vodiči MHD, náborové príspevky nepomáhajú

Dopravné podniky v dvoch najväčších slovenských mestách hľadajú nových vodičov. Práca šoféra mestskej hromadnej dopravy nebola nikdy atraktívnejšia. Napriek tomu ich chýba asi osemdesiat. Doprava v hlavnom meste zatiaľ ohrozená nie je, no problém by mohol nastať po skončení letných prázdnin v Košiciach. Počet spojov by sa mohol znížiť.

Zmarili ďalší teroristický útok. Ozbrojenci chceli zrážať chodcov

V katalánskom meste Cambrils došlo v noci k podobnému pokusu o útok autom ako v Barcelone. Ozbrojení muži sa snažili autom zrážať ľudí na chodníku, zranili pri tom šesť osôb. Jedna žena zraneniam podľahla. Podľa katalánskej vlády oba útoky spolu súvisia. Pri tom barcelonskom zahynulo najmenej 14 ľudí a viac ako stovka je zranená.

Japonsko sa nespolieha na náhodu. Pre Kimove vyhrážky sa rozozvučali sirény

Obavy Japonska pre hrozbu zo Severnej Kórey sa naďalej zväčšujú. Krajina vychádzajúceho Slnka ale nechce nechať nič na náhodu. V deviatich prefektúrach preto otestovali núdzový výstražný systém. Podľa šéfa amerického zboru náčelníkov Josepha Dunforda by bol útok na Japonsko útokom na Spojené štáty.

Hlavným cieľom Hrivíka je streliť svoj prvý gól v NHL

Marek Hrivík chce už vo svojom novom pôsobisku, ktorým je kanadské Calgary, prelomiť streleckú smolu z New Yorku Rangers a streliť svoj prvý gól v NHL. Tou hlavnou prioritou pre slovenského útočníka však bude nájsť si svoje stabilné miesto v prvom tíme Flames.

Tréner Slovana má jasný postoj, nechce výjazdy po Slovensku

V Banskej Bystrici odohrali hokejisti Slovana Bratislava posledný prípravný zápas pred začiatkom nového ročníka KHL. Trénera Miloša Říhu mrzia okrem prehry 2:5 aj reakcie domácich tribún, ktoré slovenského zástupcu v nadnárodnej lige verbálne vôbec nešetrili, z čoho bol veľmi sklamaný.

M. Peter o zmenách v hypotékach pre mladých

Veľké zmeny v hypotékach pre mladých. Tak by sme mohli nazvať novinky, ktoré chystá ministerstvo financií. Mladí by sa k výhodným úverom mali dostať ľahšie, s menšou administratívnou záťažou. Podporu im bude vyplácať štát formou daňového bonusu. Nové pravidlá pri hypotékach pre mladých sú len jednou z pripravovaných zmien v zákone o bankách. K téme sa vyjadril Martin Peter, riaditeľ odboru bankovníctva na ministerstve financií.

Air Berlin rokuje o predaji majetku Lufthanse

Skrachovaným aerolíniam Air Berlin prišla na pomoc Lufthansa. Tá chce prevziať väčšinu z jej flotily. Reč môže byť podľa medializovaných informácii až o 90 lietadlách. Takýto scenár podporil aj nemecký minister dopravy.

Národný katalóg má priniesť kvalitu do verejného stravovania

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka oficiálne odštartovalo Národný potravinový katalóg. Tento obstarávací systém ponúkne verejným obstarávateľom, ktorí čerpajú peniaze z verejných zdrojov, čerstvé produkty vo vysokej kvalite za priemerné ceny.

HOSŤ V ŠTÚDIU: M. Páleník o poklese nezamestnanosti

Nezamestnanosť klesla a dosiahla historické minimum. Situácia na trhu práce je tak lepšia ako pred krízou, keď naša ekonomika rástla rýchlejšie ako dnes. Podrobnejšie sme sa na údaje ministerstva práce pozreli s Michalom Páleníkom z Inštitútu zamestnanosti.

Rasistické kapely končia, známa internetová služba ich odstráni
Spoločnosť

Rasistické kapely končia, známa internetová služba ich odstráni

Streamingová služba Spotify začala odstraňovať hudbu interpretov, ktorí vo svojich textoch propagujú nadradenosť bielej rasy a nenávisť voči iným kultúram. Zareagovala tak na článok zverejnený v utorok na hudobnej stránke Digital Music News, ktorej redaktor spísal zoznam desiatok rasistických kapiel prístupných cez túto službu.