Zrazil ju taxikár, no odškodné musela vrátiť. Stala sa obeťou omylu

Obeť dopravnej nehody aj administratívnej chyby. Tak skončila naša diváčka z Nitry. Zatiaľ čo vodič, ktorý ju zrazil, vyviazol s podmienkou, žena je odkázaná na lieky. Navyše mala vrátiť peniaze, ktoré jej súd priznal. Situáciu totiž skomplikovala zámena evidenčných čísiel.

Atlético sa teší z výhry nad Tottenhamom v Melbourne

Dvaja argentínski tréneri v službách európskych veľkoklubov si zmerali so svojimi mužstvami sily na medzinárodnom pohári majstrov v Melbourne. Po zápase bol spokojnejší Diego Simeone, ktorého Atlético zdolalo Tottenham Tottenham Hotspur 1:0.

Nálada v ekonomike sa zlepšuje, domácnosti sú však pesimistické

Nálada v slovenskej ekonomike sa v júli zlepšila. Ukázali to aktuálne čísla Štatistického úradu. Lepšie vidia budúcnosť napríklad priemyselné firmy či obchodníci. Naopak, slovenské domácnosti sú pesimistickejšie. Horšie hodnotia napríklad vývoj ekonomickej situácie u nás.

Pozor na falošné pracovné ponuky, zvýšený počet zaznamenali v Rakúsku

Ak sa chystáte pracovať do Rakúska, mali by ste zbystriť pozornosť. Prezídium policajného zboru totiž upozorňuje na rastúci počet falošných pracovných ponúk v tejto krajine. Slováci, ktorí za prácou k našim západným susedom vycestovali, sa museli vrátiť domov s prázdnymi rukami a ešte aj o stovky eur ľahší.

Nad USA zažiarila ohnivá guľa, na meteorit sa pohybovala pomaly

Zrejme úlomky z čínskej nosnej rakety Dlhý pochod 7 zhoreli v atmosfére nad západom USA. Na sociálnych sieťach sa objavili správy o meteorite, kométe alebo "ohnivej guli", ktoré zažiarili na oblohe. Úkaz okamžite rozpútal divoké špekulácie, niektorí v ňom videli UFO.

Pri rekonštrukcii Vinianskeho hradu objavili záhadné rytiny

Viniansky hrad v Michalovskom okrese pochádzajúci z 13. storočia je aj v tomto roku stredobodom pozornosti archeológov a pracovníkov. Podľa predsedu správnej rady občianskeho združenia Zemplínsko-užská hradná cesta Jaroslava Gorása aj v tohtoročnej sezóne sa pustili do rekonštrukčných a záchranných prác, ktoré by mali byť ukončené do začiatku decembra.