Celomestskej parkovacej politike v Bratislave bránia nezhody

Obyvatelia Bratislavy si na celomestskú parkovaciu politiku musia ešte počkať. Viacerí starostovia mestských častí totiž odmietli podpísať materiál s podmienkami, ktoré im pripravil primátor. Nové pravidlá podľa nich neodrážajú požiadavky samospráv.

Ochranári zisťujú počet netopierov, fyzicky ich počítajú v jaskyniach

Ochranári zo Slovenského raja trávia tieto dni v tajomných a verejnosti neprístupných jaskyniach v útrobách tohto národného parku. Fyzicky tam rátajú netopiere. Tie práve teraz v absolútnej tme a tichu hybernujú a koncom mesiaca sa zobudia a začnú z jaskýň vylietať. Jedine teraz sa teda dá získať presná informácia o ich populácii.

Curry podporil Caroline Panthers, ocenili ho aj v Bielom dome

Ostrostrelec NBA Stephen Curry oficiálne vyjadril svoju podporu Caroline Panthers, ktorej fanúšikom je už 20 rokov. Curry vyrastal v Charlotte a veľmi dobre pozná Cama Newtona, či trénera Rona Riveru a je presvedčený, že premiérový zisk trofeje Vinca Lombardiho pre Carolinu, by bol oprávnený, vzhľadom na to, ako tvrdo Panthers pracujú.

HOSŤ V ŠTÚDIU: V. Vaňo o ekonomickej prognóze Európskej komisie

Aktuálna prognóza Európskej komisie hovorí okrem iného o tom, že ekonomické oživenie v eurozóne bude tento rok pokračovať. Rast Slovenska má v tomto roku prekročiť tri percentá, čo je však o niečo menej ako vlani. O odhadoch Európskej komisie sme sa rozprávali s Vladimírom Vaňom, analytikom spoločnosti Sberbank.

Vláda podľa Švejnu zlyhala pri riešení dlhodobej nezamestnanosti

Podpredseda strany Most-Híd pre ekonomiku Ivan Švejna nesúhlasí s prognózami Európskej komisie a ministerstva financií. Tie predpokladajú slovenskej ekonomike tento rok rast vyše trojpercentným tempom . Švejna kritizuje najmä zle skonsolidované financie, deficit štátu, dlhodobú nezamestnanosť či nedostatočnú valorizáciu dôchodkov.

HOSŤ V ŠTÚDIU: D. Chrenek o aktuálnej prognóze Európskej komisie

Aktuálna prognóza Európskej komisie nespomína iba Slovensko ale aj celú Európu. Ekonomické oživenie v eurozóne má podľa nej v tomto roku pokračovať. Odhady hovoria, že hospodárstvo krajín platiacich eurom si polepší o jedno celé sedem desatín pecenta. O tejto téme nám povedal viac Dušan Chrenek, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pripravil Kamil Boros z X-Trade Brokers.

Svet prišiel o ďalšieho veľkého hudobníka a legendu

Vo veku 74 rokov zomrel hudobník Maurice White, zakladateľ a vodca afroamerickej R&B skupiny Earth, Wind & Fire, ktorá predala vyše 90 miliónov albumov, získala šesť cien Grammy a v roku 2000 bola uvedená do Rokenrolovej siene slávy. Oznámila to tlačová agentúra AP.