Azylový tábor v Gabčíkove sa zapĺňa, medzi migrantmi prevláda spokojnosť

Azylový tábor v Gabčíkove sa pomaly zapĺňa. Dočasné útočisko tam našli utečenci zo Sýrie, ktorí požiadali o azyl v Rakúsku. Medzi migrantmi prevláda spokojnosť, aj keď viacerí neboli z presunutia na Slovensko nadšení. A hoci obyvatelia Gabčíkova utečencov oficiálne odmietli, život v obci dnes vyzerá pokojne.

Slováci obsadili na majstrovstvách sveta v športovej kynológii prvé miesto

Jozef Adamuščin, Pavol Šlahor a Matúš Balún. Táto trojica Slovákov sa zaslúžila o mimoriadny úspech. Na majstrovstvách sveta v športovej kynológii obsadili prvé miesto. Vo Švajčiarskom meste Delémont malo svoje zastúpenie až 134 pretekárov zo 42 krajín sveta. Zúčastnili sa na nich desiatky plemien. Kritériá získania titulu boli veľmi prísne.

Maďarsko si pripomenulo výročie najväčšej ekologickej katastrofy

Maďarsko si pripomenulo 5. výročie od najväčšej ekologickej katastrofy v histórii krajiny. Pri meste Ajka sa vtedy pretrhla hrádza s toxickým červeným kalom, ktorý zalial niekoľko dedín. Pri tragédii prišlo o život 10 ľudí a viac ako 120 bolo ťažko zranených.

Oslabená Dunajská Streda zvíťazila v Senici

Napriek vylúčeniu útočníka Ákosa Szarku v 69. min sa futbalistom Dunajskej Stredy podarilo zvíťaziť na trávniku Senice v nedeľnom zápase 12. kola najvyššej slovenskej súťaže 3:2.

Ruské a ukrajinské aerolínie stratia pre sankcie sto miliónov ročne

Celkové straty ruských a ukrajinských aerolínií v dôsledku vzájomného uzatvorenia vzdušného priestoru Kyjevom a Moskvou by mohli dosiahnuť okolo 108 miliónov eur ročne. Povedal to tento týždeň ruský minister dopravy Maxim Sokolov. Informoval o tom spravodajský server Sputnik.