Nesrovnal trvá na úplnom zákaze hazardu, hlasovať sa bude opäť

Zákaz hazardu v Bratislave je tento týždeň opäť témou. O zrušení herní či kasín hlasovali mestskí poslanci vo februári, stopka pre hazard nakoniec neprešla o jediný hlas. Poslanci si však hlasovanie tento štvrtok zopakujú. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal stále trvá na úplnom zákaze hazardu.

Domácnostiam začali posielať opravné faktúry za elektrinu
Ekonomika

Domácnostiam začali posielať opravné faktúry za elektrinu

Východoslovenská energetika začala posielať domácnostiam opravné faktúry za elektrinu a nový rozpis záloh. „Súčasťou zásielky je aj sprievodný list, v ktorom zákazníkovi vysvetľujeme ďalšie kroky súvisiace s opravnou faktúrou. Pokiaľ má zákazník doplňujúce otázky, môže sa na nás akýmkoľvek spôsobom obrátiť,“ uviedla špecialistka komunikácie VSE Katarína Šulíková.

Ceny pre klientov sociálnych zariadení sú podľa odborníkov nemorálne

Od 500 do 1500 eur - v takomto rozmedzí sa pohybujú platby klientov zariadení sociálnych služieb. Výška platieb sa pritom odvíja v prvom rade od typu zariadenia. Problém je, že hoci by tieto sumy mali byť fixne stanovené a teda konečné, zariadenia od klientov neraz pýtajú podstatne viac. Odborníci upozorňujú, že takéto vymáhanie ďalších peňazí je amorálne.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Tomáš Rajtar z J&T Banky.

Mladý muž sa nevrátil z plantáže. Našli ho v bruchu pytóna

Polícia na indonézskom ostrove Sulawesi objavila v tele sedemmetrového pytóna mriežkovaného telo 25-ročného muža. Indonézan menom Akbar bol nezvestný od nedele. Jeho známi skontaktovali políciu po tom, ako sa nevrátil z palmových plantáží, kde napokon objavili spomínaného hada.

Aktivisti zabili ovcu a vyzliekli sa pred koncentračným táborom

Poľský prokurátor oznámil, že 11 ľudí, ktorí minulý týždeň zabili ovcu, vyzliekli sa donaha a následne sa pripútali k bráne bývalého nacistického koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, boli mieroví aktivisti protestujúci proti vojnám na celom svete.

Odborníci vysvetlili, prečo schvaľujú povinné očkovanie

Poslanci okolo Mariána Kotlebu sa v polovici januára snažili presadiť zákon, podľa ktorého by bolo očkovanie dobrovoľné. Návrh novej legislatívy však hneď na začiatku stopli na zdravotníckom výbore. Dôvodom bolo aj to, že uznávaní odborníci povinné očkovanie schvaľujú. Aké na to majú dôvody, prišli povedať poslancom do Národnej rady.