POČASIE: Predpoveď na dnes

Zamračené alebo hmlisto, na horách a miestami aj v nižších polohách, zmenšená oblačnosť. Na severe a východe miestami, inde len ojedinele, slabé zrážky, aj mrznúce. Denná teplota 3 až 9, na východe väčšinou -2 až 3 st. Slabý, v západnej polovici postupne západný až severozápadný vietor do 25 km/h.

Taliansky prezident začal konzultácie o vytvorení novej vlády

Prijatím predsedu Senátu Pietra Grassa, považovaného za jedného z adeptov na kreslo premiéra prechodnej talianskej vlády, začal prezident Sergio Mattarella v Ríme trojdňové konzultácie o riešení vládnej krízy po demisii premiéra Mattea Renziho.

Good Angels podľahli súperkám z Turecka, rozhodne domáci zápas

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom piatom zápase Európskeho pohára FIBA doma s tureckým družstvom Yakin Dogu Üniversitesi 65:69. Košičanky mali zápas dobre rozohraný, viedli aj o 11 bodov, ale napokon lídra D-skupiny o prvé body neobrali.

NHL: Sekera s gólom a asistenciou, Halák ani Budaj nechytali

Ani štvrtý gól a deviata asistencia slovenského obrancu Andreja Sekeru v tejto sezóne nepomohli hokejistom Edmontonu k zisku čo i len bodu na ľade Philadelphie vo štvrtkovom zápase NHL. Viedli tam 2:0 a v tretej tretine dokonca 5:3, napokon podľahli 5:6.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Jiří Tyleček z X-trade Brokers.

Burzové správy

Pozrite si burzové a kurzové správy, ktoré pre vás pripravil Jiří Tyleček z X-trade Brokers.

Tradičná slovenská architektúra opäť ožila, ocenili najlepších

Hlinené pece, modranská keramika alebo pestrofarebná kvetovaná maľba. Aj tieto prvky boli súčasťou tradičnej slovenskej architektúry. Dôkazy o tom, ako žili naši predkovia dnes nájdeme väčšinou už len v knihách. Niektorí ľudia si však tieto historické skvosty kúpili a vdýchli im nový život.

S hejtovaním na webe sa mladí stretávajú často. Zväčša nekonajú

Až 84 percent mladých ľudí má skúsenosť s nenávistným správaním na internete. Hoci 68 percent z nich považuje nenávistné statusy, poznámky, komentáre či videá za závažný spoločenský problém, tri štvrtiny mladých (76 percent) sa voči konaniu "hejterov" zachová pasívne. Vyplýva to z najnovšej štúdie Inštitútu pre verejné otázky, ktorú pod názvom Mladí ľudia v kyberpriestore – šance a riziká pre demokraciu realizoval s podporou Nadácie ESET.

Zomrel astronaut, ktorý ako prvý Američan obletel Zem

Vo veku 95 rokov zomrel astronaut John Glenn, ktorý v roku 1962 ako prvý Američan obletel zemeguľu. Oznámil to guvernér amerického štátu Ohio John Kasich, v ktorom bol Glenn v minulosti takisto dlhoročným členom Senátu USA.