Lekárnici varujú pred nedostatkom liekov, poukázali na biznis

Lekárnici bijú na poplach. Na Slovensku je nedostatok liekov a situáciu prirovnávajú k pandémii. Čiastočné riešenie by mala priniesť od nového roka novela zákona ministerstva zdravotníctva. Podobné problémy sú ale aj v okolitých štátoch.

Taliansky tréner Lippi sa vracia, zasadne na lavičku Číny

Marcello Lippi sa oficiálne stal trénerom čínskej futbalovej reprezentácie. Informáciu priniesla agentúra AP. Šesťdesiatosemročný kouč nahradil vo funkcii Kao Chung-poa, ktorý rezignoval 11. októbra po prekvapujúcej prehre s Uzbekistanom v rámci ázijskej časti kvalifikácie MS 2018.

Fortuna liga: Slovan potvrdil vzostup, Myjava hostila Podbrezovú

Bratislavský Slovan potvrdil herný i výsledkový vzostup v Zlatých Moravciach. Domáci ViOn sa trápi, s jediným víťazstvom uviazol v tabuľke na poslednom mieste. Na Kopaniciach sme videli priamy súboj o druhé miesto v tabuľke. Tretia Myjava hostila druhú Podbrezovú.

České železničné spoločnosti zmenia počet spojov na Slovensko
Ekonomika

České železničné spoločnosti zmenia počet spojov na Slovensko

Od nadobudnutia účinnosti nového cestovného poriadku dôjde k zmenu príchodu jedného spoja do cieľovej stanice spoločnosti Leo Express z Prahy do Košíc a Prešova. Spoj z Košíc do Prahy bude odchádzať vo výhodnejšom čase pre cestujúcich. Teraz prichádza vlak do Košíc o štvrtej hodine ráno, onedlho bude prichádzať o 30 minút neskôr.

V Bruseli rokovali o dohode CETA, EÚ verí v uzatvorenie zmluvy

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz a kanadská ministerka obchodu Chrystia Freelandová sa zišli v Bruseli a rokuvali o možnej záchrane pripravenej dohody o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Kanadou. Po stretnutí obaja vyjadrili nový optimizmus, uviedla agentúra AFP.

Zákon o poplatku za rozvoj má chyby, poslanci navrhli zmeny

Poplatok za rozvoj by sa nemal vzťahovať na zateplenie bytového domu či údržbu stavby. Navrhujú to poslanci Národnej rady za Most-Híd Gábor Gál, Peter Antal a Péter Vörös v novele zákona o miestnom poplatku za rozvoj, ktorú plénum parlamentu posunulo do druhého čítania.

F. Gurry o duševnom vlastníctve

Vývoj technológií výrazne ovplyvňuje problematiku duševného vlastníctva a prináša nové trendy v oblasti patentovania. Aký je vývoj v tejto oblasti, o tom sa Andrej Horváth rozprával s generálnym riaditeľom svetovej organizácie duševného vlastníctva, Francisom Gurrym.

Konala sa prvá súťaž krásy pre albínov, v Keni našli kráľa aj kráľovnú

V hlavnom meste Kene Nairobi sa konala prvá súťaž krásy pre albínov. Ľudia s geneticky daným svetlým sfarbením kože sú v Afrike často na okraji spoločnosti a stávajú sa obeťami šamanských rituálov. V niektorých častiach kontinentu ľudia stále veria poverám, podľa ktorých majú tela a orgány albínov čarovnú moc.