Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Audi S5 na ľade, Hyundai Elantra a 4x4 ofenzíva značky Ford

Otestovali sme Hyundai Elantra, ktorý sa s novou generáciou posunul ďalej ako sa na prvý pohľad zdá. Predstavili sme vám portfólio modelov značky Ford s pohonom 4x4 a na ľade sme vyzvali do tanca športovú lahôdku Audi S5.

Testovali sme nové BMW 5 a predstavujeme novinky značiek Mercedes a Kia

V Motoringu dôkladne otestujeme nové BMW 5, ktoré prichádza s mnohými technologickými novinkami a stáva sa tak jedným z najvyspelejších áut svojho segmentu. Ukážeme vám pôsobivé nočné divadlo adaptívnych LED predných reflektorov, ale predstavíme vám aj ďalšie jeho špeciality.

Nový Opel Insignia v prvej jazde a test VW Caddy Alltrack

V Motoringu sme si posvietili na Nový Opel Insignia, ktorý zhodil na hmotnosti podľa verzie až do 200 kg. V novej generácii lepšie využíva vnútorný priestor karosérie a vylepšuje výbavu. Insignia dostala ďalšiu evolúciu LED Matrix svetiel, ale výrobca ju veľmi dobre vybavil aj po jazdnej stránke. Nové sú preplňované benzínové motory, pohon 4x4 s vektorovaním krútiaceho momentu aj 8-stupňová automatická prevodovka. Volkswagen urobil z malej dodávky Caddy Alltrack pracovnejšiu a praktickejšiu alternatívu k SUV-čkam. Ako funguje s pohonom 4x4 sme si vyskúšali v teste.

Hľadali sme najlepší jazdný režim pre terén so Suzuki SX4 S-Cross a Vitara S

V Motoringu sa ešte na chvíľu vrátime do zimy a na snehu vytrápime súrodenecké duo Suzuki SX4 S-Cross a Vitara S. Na podnet diváka sme hľadali rozdiel v teréne medzi S-Crossom a Vitarou. Hoci využívajú úplne identickú techniku, od motora, cez prevodovku, až po pohon 4x4, pár rozdielov sme našli.