Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Nová Kia Rio v prvej jazde a VW Golf s motorom 1,5 TSI Evo

Najnovší Motoring je v znamení prvej jazdy s automobilovými novinkami. Dodo si v Portugalsku vyskúšal novú Kiu Rio. Malý hatchback trochu narástol, opeknel a dostal prepĺňaný benzínový trojvalec 1,0 T-GDI. Sympatické je, že Kia pre zástancov klasiky nechala v ponuke aj atmosférické štvorvalce 1,25 a 1,4 16V.

Nový Nissan Micra a Mercedes-Benz E, ktorý sám parkuje

Motoring sme odštartovali prvou jazdou s revolučným Nissanom Micra, ktorý radikálne mení dizajn, výbavu aj celkový charakter auta. Dynamikou nabitá karoséria doslova pozýva za volant. Ergonómia kokpitu je vyslovene zameraná na vodiča, ktorý sa môže nechať rozmaznávať špeciálnou aparatúrou s priestorovým zvukom. Ladí však estetický dojem z auta s reálnym zážitkom spoza volantu? Mercedes-Benz triedy E zase výrazne posúva latku v oblasti autonómnej jazdy. Vyskúšali sme si ako vie suplovať vodiča na diaľnici, ale predvedieme vám aj to, ako sám zaparkuje.

Nový Hyundai i30 1.4 T-GDi v prvej jazde a test štýlovky Audi Q2

Dizajnovo sa zmenil na nepoznanie, no zapracoval aj na ďalších oblastiach. Minimálne po šoférskej stránke je nový Hyundai i30 atraktívnejší než doposiaľ. Viac už ale nebudeme prezrádzať. Pozrite si dnešnú prvú jazdu, v ktorej sme si ho vyskúšali s ďalšou veľkou novinkou - preplňovaným štvorvalcom 1.4 T-GDi. Okrem iného sa dozviete, či novému motoru viac sedí manuálna alebo automatická prevodovka. Dokonalý crossover, alebo načančaná štýlovka za nie málo peňazí? Ktoré označenie lepšie vystihuje najmenší prírastok do rodiny Q modelov od Audi? Odpoveď budeme hľadať v dnešnom teste modelu Q2 s najvýkonnejším naftovým motorom 2.0 TDI a pohonom quattro.

BMW 740Le iPerformance a Seat Alhambra 4x4 v alternácii SUV

Na rozdiel od svojich koncernových súrodencov Seat nedostane predĺženú 7-miestnu verziu svojho SUV Ateca. Nevadí, pretože má Alhambru 4x4, konečne aj v kombinácii s automatickou prevodovkou DSG, ktorú sme sa rozhodli podrobiť testu ako vie alternovať SUV. Vzali sme ju na sneh, do prostredia kde sme skúšali na jeseň pick-upy.

Vylepšená Dacia Sandero a test Renaultu Kadjar so základným motorom

V Motoringu sme si posvietili na vylepšenia a modernizáciu značky Dacia. Zistili sme v čom sa v rámci modernizácie zlepšilo Sandero. Otestovali sme aj motor v kombinácií s dvojspojkovou automatickou prevodovkou Renaultu Kadjar a pozreli sme si aj autosalóny v Detroite aj vo Viedni.