Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Kia Optima diesel a plug in hybrid a nový Opel Crossland X

V Motoringu sme si posvietili na vlani uvedenú na náš trh novú generáciu svojej vlajkovej lode Optima od automobilky KIA. V teste sme si vyskúšali dve jej najatraktívnejšie verzie. Naftový kombík s optickým balíkom GT Line a veľmi vydarený plug in hybrid, ktorý sme podrobili tradičnej skúške dojazdu na elektrinu pri výjazde na Pezinskú Babu. Okrem toho zavítame aj na veľkolepú slovenskú premiéru Škody Kodiaq a v predpremiére sme sa v Bratislave zoznámili s novým kompaktným crossoverom Opel Crossland X, ktorý je prvým výsledkom spolupráce automobilky Opel s koncernom PSA.

Trnavský Citroën C3 v teste a Honda Civic s turbomotorom

Nový Citroën C3 vzbudil veľký záujem u slovenskej verejnosti. V teste sme sa snažili zodpovedať viaceré divácke otázky. Preklepli sme ho hlavne z užívateľskej stránky. V prvej jazde sme si užili nový Civic od Hondy, ktorý nie je bezchybný, ale v kombinácii s novým benzínovým motorom 1.5 VTEC Turbo nás veľmi chytil za srdce.

Nová Kia Rio v prvej jazde a VW Golf s motorom 1,5 TSI Evo

Najnovší Motoring je v znamení prvej jazdy s automobilovými novinkami. Dodo si v Portugalsku vyskúšal novú Kiu Rio. Malý hatchback trochu narástol, opeknel a dostal prepĺňaný benzínový trojvalec 1,0 T-GDI. Sympatické je, že Kia pre zástancov klasiky nechala v ponuke aj atmosférické štvorvalce 1,25 a 1,4 16V.

Nový Nissan Micra a Mercedes-Benz E, ktorý sám parkuje

Motoring sme odštartovali prvou jazdou s revolučným Nissanom Micra, ktorý radikálne mení dizajn, výbavu aj celkový charakter auta. Dynamikou nabitá karoséria doslova pozýva za volant. Ergonómia kokpitu je vyslovene zameraná na vodiča, ktorý sa môže nechať rozmaznávať špeciálnou aparatúrou s priestorovým zvukom. Ladí však estetický dojem z auta s reálnym zážitkom spoza volantu? Mercedes-Benz triedy E zase výrazne posúva latku v oblasti autonómnej jazdy. Vyskúšali sme si ako vie suplovať vodiča na diaľnici, ale predvedieme vám aj to, ako sám zaparkuje.