Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Audi Q5 quattro ultra so vzduchovým pružením a Renault Scénic na 20-palcových kolesách

Druhá generácia Audi Q5 dostala do vienka dve technické novinky. Prvýkrát rozmaznáva posádku vzduchovým pružením, ako jedno z mála áut v tejto kategórii. Otestovali sme ho ako funguje na kvalitných asfaltových cestách, ale aj pri jazde po rozbitom povrchu. Pohon quattro ultra už nie je permanentná štvorkolka, ale ako hovorí výrobca, permanentne k dispozícii. Aj pre túto novinku sme pripravili jednu disciplínu.

Motoring prináša novú Ibizu, vylepšený Peugeot 301 aj Hyundai i30

Prvá jazda s novou generáciou SEATu Ibiza sa nám do minulej relácie nezmestila, za čo sa dodatočne ospravedlňujeme. Podelíme sa s Vami o dojmy z prvých kilometrov za volantom novinky, ktorá práve tento týždeň oficiálne vstúpila na slovenský trh. Prvú jazdu sme absolvovali aj za volantom vynoveného Peugeotu 301. Dostupný sedan trochu opeknel a zostal jednoduchým autom. Na záver sme si nechali auta Hyundai i30.

Porovnali sme novú maďarskú a rakúsku trasu do Chorvátska

Slovenskí motoristi doposiaľ radi využívali najmä rakúsko-slovinskú trasu z Bratislavy do Chorvátska. Po dokončení novej maďarskej rýchlostnej cesty je ale na zváženie, či sa tento rok na juh nevydať po trase cez Maďarsko. Aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť, obe trasy sme porovnali časovo aj finančne. Druhým ťahákom dnešnej relácie je svetová, statická premiéra novej Škody Karoq.

Elektrický Hyundai Ioniq a Subaru Outback 2.5i

Ako rýchlo rozmrazí elektrický Hyundai Ioniq všetky okná po chladnej noci a ako je na tom so stabilitou batérií v mrazoch? Prípadne, akú má spotrebu na diaľnici? Dozviete sa v najnovšom Motoringu.

Testujeme detekciu chodcov v Mitsubishi Outlander a Peugeot 3008

Mitsubishi Outlander modelového roku 2017 prináša niekoľko výbavových a bezpečnostných vylepšení. Na vlastnej koži sme si vyskúšali ako pracuje detekcia chodcov. Okrem Mitsubishi sme otestovali aj európske Auto roka Peugeot a Renault Clio Grandtour s naftovým motorom.

Ohliadnutie za autosalónom v Bratislave a Lada Vesta

Pokiaľ ste nestihli bratislavský autosalón, nemusíte ľutovať. V Motoringu vám predstavíme väčšinu slovenských výstavných premiér a na chvíľu sa pristavíme v expozícii Lady. Podrobnejšie vás zoznámime s novým modelom Vesta.