Motoring

Motoring

Svet kolies a motorov očami našich redaktorov. Motoring prináša to najzaujímavejšie z mnohých svetových autosalónov. Predstavuje novinky v automobilovom priemysle či praktické informácie pre vodičov. Pravidelne rozkrúti kolesá testovaných áut, aby náš tím zistil čo Vám dokážu ponúknuť. Moderujú: Michal Karpat, Dodo Dúbravský

Posledné diely

Prvý hot-hatch od Hyundai, Mercedes C43 AMG Cabrio a Civic 1.5 VTEC Turbo v domácom teste

Hyundai rozširuje modelový rad i30 o dve športovo ladené novinky. Prvou je rýchly hot-hatch i30 N, ktorý má ambíciu konkurovať autám ako Peugeot 308 GTi, Renault Mégane RS alebo Seat Leon Cupra. Druhou je štýlový liftbak, ktorému chce výrobca hovoriť 5-dverové kupé. Hovorí si Fastback a každý v ňom vidí konkurenta Škody Octavia. Ako to v skutočnosti je vám prezradíme v relácii.

Benzínový Kodiaq v teste spotreby, FIAT 500L a Kia Stonic

Posledný Motoring pred letnou prestávkou, ktorá bude tento rok výrazne kratšia než po minulé roky, venujeme testu benzínovej Škody Kodiaq na slovenských cestách. Za prvými dojmami z jazdy s modernizovaným Fiatom 500L sme vyrazili do Talianska a Kia nám v Holandsku predstavila malý crossover Stonic.

Alfa Romeo Stelvio v prvom domácom teste a Mitsubishi ASX

Giulia všetko rozbehla a teraz prichádza prvé SUV Stelvio, od ktorého závisí ďalšia budúcnosť značky. Prvé domáce kilometre sme využili na dôkladný test novinky na rôznych povrchoch a opäť z toho vznikol doslova "koncert" pre Stelvio, ktoré predvádzalo neskutočnú virtuozitu hlavne na asfaltových cestách. Viac ale v dnešnom teste.

Audi Q5 quattro ultra so vzduchovým pružením a Renault Scénic na 20-palcových kolesách

Druhá generácia Audi Q5 dostala do vienka dve technické novinky. Prvýkrát rozmaznáva posádku vzduchovým pružením, ako jedno z mála áut v tejto kategórii. Otestovali sme ho ako funguje na kvalitných asfaltových cestách, ale aj pri jazde po rozbitom povrchu. Pohon quattro ultra už nie je permanentná štvorkolka, ale ako hovorí výrobca, permanentne k dispozícii. Aj pre túto novinku sme pripravili jednu disciplínu.