NHL: Winnipeg otočil duel s Torontom, premiérový hetrik Laineho

20.10.2016 08:13

Hokejisti Winnipegu Jets sa v noci na štvrtok v NHL postarali o skvelý obrat. Ešte v 27. minúte domáceho stretnutia proti Torontu prehrávali 0:4, no tromi gólmi v záverečnej tretine poslali duel do predĺženia a v ňom zariadil triumf 5:4 Patrik Laine.

Fínsky krídelník, z ktorého Jets spravili dvojku tohtoročného draftu, sa vo svojom štvrtom profiligovom zápase blysol premiérovým hetrikom v NHL. Zatienil tak výkon draftovej jednotky súpera Austona Matthewsa s jednou asistenciou. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral za Maple Leafs takmer 25 minút, do štatistík si zapísal dve mínusky.

V druhom nočnom stretnutí zvíťazil Detroit na ľade New Yorku Rangers 2:1. Gólovo sa o to pričinili Thomas Vanek s Drewom Millerom, 32 úspešnými zákrokmi zasa brankár Jimmy Howard. Slovenský krídelník Tomáš Tatar strávil na ľade vyše 17 minút, z piatich striel na súperovu bránku sa však nepresadil.

New York Rangers - Detroit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Zibanejad (McDonagh, Kreider) - 27. Vanek (Nielsen, M. Green), 41. D. Miller (Glendening)
Tomáš Tatar (Detroit) 17:16 min, 5 striel, 3 "hity", 2 zblokované strely

Winnipeg - Toronto 5:4 po predĺžení (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)

Góly: 34. T. Myers (Scheifele, Matthias), 41. Laine (Byfuglien, Scheifele), 47. Scheifele (Morrissey, Stafford), 60. Laine (Ehlers), 63. Laine (Byfuglien) - 7. Carrick (J. van Riemsdyk, Marner), 17. Kadri (Rielly, M. Michálek), 27. W. Nylander (Matthews, Zajcev), 27. Kadri (W. Nylander, L. Komarov)
Martin Marinčin (Toronto) 24:47 min, 5 striel, -2 body