Slováci majú za sebou odvetu proti Čechom. Podľahli im 1:4, o náš jediný gól sa postaral Cingel

ta3
27.4.2024 13:57

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v druhom prípravnom zápase s Čechmi v Bratislave 1:2. V ďalšom bloku prípravy sa predstavia 3. mája v Žiline proti Poliakom a v generálke na šampionát ich 7. mája v Bratislave preverí výber USA.

Slovensko - Česko hokej
ta3/Patrik Mindžák

Priebeh stretnutia

Čechov poslal do vedenia v 12. minúte obranca Dávid Špaček, ktorý otupil úvodný tlak Slovákov. V prostrednej časti mal domáci tím veľké problémy s prechodom do útočného pásma a Česi mali výraznú streleckú prevahu (16:5). V závere druhej tretiny hostia ponúkli svojou nedisciplinovanosťou Slovákom presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil 10 sekúnd pred sirénou Lukáš Cingel. Domáci však v tretej tretine inkasovali dvakrát z hokejky Petra Kodýtka a duel uzavrel gólom do prázdnej bránky Roman Červenka.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v rámci prípravy na MS v Česku (od 10. do 26. mája) najprv zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3, v prvom zápase Nemecku prehrali 3:7, no v druhom nad domácimi zvíťazili 5:4 po predĺžení. V prvom stretnutí s Čechmi podľahol slovenský výber v Trenčíne 2:4.

Slovensko - Česko hokej ta3/Patrik Mindžák Prípravný zápas proti Česku nám nevyšiel podľa predstáv.

Slovensko - Česko 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 40. Cingel (Lantoši, Škorvánek) - 12. D. Špaček (Kaše, Vrána), 48. Kodýtek (Kovařčík), 54. Kodýtek (Rychlovský, Kousal), 60. Červenka (M. Špaček)

Rozhodovali: Hronský, Crman - Durmis, D. Konc ml., vylúčenia: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov

SR: Škorvánek – Bučko, Ivan, Grman, Bačik, Gachulinec, Golian, Brincko, Petrovický – Lantoši, Cingel, Takáč – Cehlárik, Sukeľ, Kudrna – Faško-Rudáš, Tamáši, Okuliar – Kašlík, Petrovský, Baláž – Kollár

ČR: Málek – Ticháček, Ščotka, Krejčík, Pyrochta, D. Špaček, Mašín, Zábranský, Galvas – Chlapík, M. Špaček, Červenka – O. Kaše, Tomášek, Vrána – Kousal, Kodýtek, Kovařčík – Kantner, Kondelík, Rychlovský