Dnes sa nám nedarí. Slovenskí hokejisti prehrali v prípravnom zápase proti Čechom

ta3/TASR
26.4.2024 18:55 , Aktualizované: 26.4.2024 18:58

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v prvom prípravnom zápase s Čechmi v Trenčíne 2:4. Hostia rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej tretine, v ktorej strelili tri góly.

hokejisti
TASR/Radovan Stoklasa

Odveta "federálneho derby" je na programe v sobotu o 14.00 h v Bratislave.

Prvý gól domácich strelil v 23. minúte Andrej Kudrna, keď znížil na 1:3 po presných zásahoch Jakubov Vránu, Fleka a Matěja Stránského z prvej tretiny. Slováci odvolali brankára 3:53 minúty pred koncom, no do prázdnej bránky skóroval Libor Zábranský a gól Samuela Takáča už len skorigoval prehru.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v rámci prípravy na MS v Česku (od 10. do 26. mája) najprv zdolali Švajčiarov 3:0 a 5:3, v prvom zápase Nemecku prehrali 3:7, no v druhom nad domácimi zvíťazili 5:4 po predĺžení. V ďalšom bloku prípravy sa predstavia 3. mája v Žiline proti Poliakom a v generálke na šampionát ich 7. mája v Bratislave preverí výber USA.

Slovensko - Česko 2:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Góly: 23. Kudrna (Sukeľ, Kollár), 59. Takáč (Kollár, Kašlík) - 13. Vrána (Ticháček, Kovařčík), 18. Flek (D. Špaček), 19. Stránský (Beránek), 57. Zábranský (Kovařčík). Rozhodovali: Hronský, Štefik - Durmis, D. Konc ml., vylúčenia: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6150 divákov.

SR: Hlavaj - Bučko, Ivan, Grman, Bačik, Gachulinec, Golian, Brincko, Petrovický - Lantoši, Cingel, Baláž - Cehlárik, Sukeľ, Kudrna - Okuliar, Tamáši, Faško-Rudáš - Kašlík, Kollár, Takáč - Petrovský

ČR: Klimeš - Zábranský, Kempný, D. Špaček, Krejčík, Pyrochta, Ticháček, Šustr, Ščotka - Kaše, M. Špaček, Červenka - Chlapík, Tomášek, Vrána - Flek, Kovařčík, Lenc - Stránský, Filippi, Beránek