Nitra zdolala Banskú Bystricu, víťazstvo Trenčína nad Martinom

TASR SITA TA3
9.9.2016 22:41

Úradujúci slovenský hokejový majster HK Nitra vstúpil do Tipsport ligy 2016/2017 domácim víťazstvom 4:3 nad HC '05 iClinic Banská Bystrica.

Otočili skóre vo svoj prospech

Úvodný súboj 1. kola bol reprízou finále uplynulej sezóny, Nitrania vtedy uspeli 4:2 na zápasy. V piatkovom dueli pod Zoborom sa ako prví tešili z gólu hostia, v 23. min sa presadil Tomáš Surový. O sedem minút neskôr síce vyrovnal Peter König, ale zásluhou presného zásahu Petra Kafku boli "barani" pred druhou prestávkou opäť na koni.

V záverečnej časti hry sa nitrianskym účastníkom Ligy majstrov 2016/2017 podarilo otočiť skóre vo svoj prospech gólmi Michala Krištofa a Juraja Štefanku - 3:2. Stotri sekúnd pred koncom riadneho hracieho času zvýšil Krištof na 4:2, Banskobystričania vzápätí už len skorigovali výsledok gólom Maxima Matuškina.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 1. kolo - piatok:

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Góly: 30. P. König (H. Ručkay, Kutálek), 42. M. Krištof, 54. J. Štefanka (Bajtek, Macík), 59. M. Krištof (Kutálek, Mezei) - 23. T. Surový (Matoušek), 38. Kafka (Maione, Matuškin), 59. Matuškin (T. Surový, Kafka)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Tvrdoň, M. Orolin, 2791 divákov
Nitra: M. Valent - Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma, Pupák - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Chalupa, Bene, Piačka
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Ťavoda, V. Mihálik, Ferleťák, Matuškin - Kafka, T. Surový, Hickmott - Bezúch, Bortňák, Truchno - Lamper, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Andrisík

Košice na úvod ročníka zdolali Poprad

Domáci hokejisti HC Košice zvíťazili 3:1 nad hráčmi HK Poprad v piatkovom zápase úvodného kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. Popradčania udreli na ľade "oceliarov" už v 3. min - Marek Zagrapan otvoril skóre. Košičania odpovedali o sedem minút neskôr presným zásahom Gabriela Spilara. Po polhodine hry strelil napokon víťazný gól Jakub Suja, v III. tretine spečatil košický triumf Dávid Šoltés.

HC
Košice - HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Spilar (L. Nagy), 34. Suja (Šoltés, M. Dudáš), 43. Šoltés (P. Bartoš, Michalčin) - 3. Zagrapan (J. Brejčák, R. Suchý)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Štefik - Korba, Smrek, 3268 divákov
Košice: Habal - M. Dudáš, Deyl, E. Šedivý, Michalčin, Šmach, L. Matejka, T. Klíma - L. Nagy, Suja, Spilar - M. Bartánus, R. Hruška, Bicek - Tibor Varga, Boltun, Hričina - P. Bartoš, J. Milý, Šoltés
Poprad: Fernström - Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Cutting, Pokovič, J. Brejčák, D. Šterbák - Lichanec, Zagrapan, Lapšanský - Tibenský, Troliga, Kroták - Výhonský, Ježek, Bondra - R. Václav, Matej Paločko, Vašaš

Dva góly si pripísal Veilleux

Domáci hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili presvedčivo 5:1 nad hráčmi MHC Mountfield Martin v piatkovom zápase úvodného kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Tipsport ligy 2016/2017. V 42. min viedli "vojaci" už 4:0, až následne sa dočkali presného zásahu aj hostia z Martina.

Dva góly si pripísal kanadský legionár Keven Veilleux. Za zmienku stoja aj štatistiky v súvislosti s trestami - rozhodcovia uložili celkovo 44 trestných minút, no v presilovkách sa skóre ani raz nezmenilo.

HK Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. J. Pardavý ml. (Michal Novák, Drgoň), 18. Tybor (J. Gašparovič, Albers), 25. R. Dlouhý (L. Novák), 42. Veilleux (Drgoň, Michal Novák), 49. Veilleux (Bohunický, Hatala) - 45. V. Bílek (Heizer, P. Koyš)
Vylúčení: 12:10 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Bednár, Gajan, 2121 divákov

Trenčín: Chábera - Drgoň, Michal Novák, L. Kozák, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Holenda - L. Novák, R. Dlouhý, Marcel Hossa - J. Gašparovič, Michal Hlinka, Tybor - Sojčík, Veilleux, D. Novák - J. Pardavý ml., J. Švec, Briestenský
Martin: Dzubina - M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Rusina, Jendroľ, Vyskoč - P. Koyš, Heizer, V. Bílek - Murček, Galamboš, Pokrivčák - D. Rzavský, Dokšin, F. Nemček - Poliaček, Surovka, Ambroz

Zvolen po predĺžení zdolal nováčika

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 2:1 po predĺžení nad hráčmi HC Nové Zámky v piatkovom domácom zápase úvodného kola Tipsport ligy 2016/2017 a víťazstvom vstúpili do nového ročníka najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže.

V 17. min otvoril skóre zvolenský útočník Pavel Klhůfek, ktorý sa presadil v presilovke. Až v 59. min sa dočkali presného zásahu nováčikovia Tipsport ligy - rovnako v presilovke sa o prvý gól Nových Zámkov postaral Václav Čížek. V predĺžení sa hrdinom a autorom víťazného zásahu stal Klhůfek.

HKM Zvolen - HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 17. Klhůfek (Valenta, B. Mráz), 64. Klhůfek (B. Mráz, Valenta) - 59. V. Čížek (F. Sandgren, Brabenec)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Výleta, Stanzel, 1380 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, Valenta, Juraško, Demiters, Habšuda, D. Rehák, Hataš, M. Ivan - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Majdan, L. Jurík, Obdržálek - P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga - Žilka, S. Petráš, Kelemen
Nové Zámky: M. Šimko - V. Čížek, F. Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Cardwell, Maier, Dubec, Tábi - M. Hudec, Brabenec, Semorád - L. Hvila, Kytnár, Fábry - Podstavek, R. Lelkeš, T. Török - Paulovič, Hegyi, Sucharda.