Slovák Svitko vyhral s obrovským náskokom Rely Serres v Grécku

4.9.2016 12:41

Slovenský motocyklista Štefan Svitko triumfoval na podujatí Rely Serres v Grécku. Tridsaťštyriročný Žaškovčan sa stal víťazom štyroch etáp z celkových siedmich a v konečnom účtovaní vyhral s obrovským náskokom 57:08 min pred Čechom Ondřejom Klimčiwom.

Na treťom mieste skončil Talian Andrea Cosentino s odstupom 1:17:27 h. Rely Serres je prípravným podujatím pred Rely Dakar. Preteky pozostávali z prológu a šiestich etáp. Svitko jazdiaci na motocykli KTM v januári absolvoval životný Dakar, keď na juhoamerickom púštnom dobrodružstve obsadil konečnú druhú priečku.

Na Rely Serres sa predstavili aj ďalší Slováci, Vladimír Preis bol 22., Anton Zboran 31. a Jána Zaťka klasifikovali na 53. pozícii. Martin Benko nedokončil.