Dallas a Nashville si vynútili siedme zápasy

TASR SITA NHL
10.5.2016 06:53

Hokejisti St. Louis nevyužili domáce prostredie na vybojovanie si postupu do finále Západnej konferencie.

V šiestom súboji 2. kola play off zámorskej NHL prehrali s Dallasom Stars 2:3 a dovolili súperovi vyrovnať stav série na 3:3. Aj o druhom postupujúcom na západe rozhodne siedmy zápas po tom, ako Nashville zdolal San Jose 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 63. minúte švédsky krídelník "predátorov" Viktor Arvidsson.

St. Louis - Dallas 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)stav série 3:3
Góly: 28. Steen (Bortuzzo, Tarasenko), 49. Berglund (Lehterä, Backes) - 5. Janmark (Ničuškin), 6. Fiddler (Sceviour, Russell), 17. Spezza (Sceviour, Jamie Benn),

Nashville - San Jose 4:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0) - stav série 3:3
Góly: 16. Josi, 22. Johansen (Ellis), 53. C. Wilson (Neal, Ribeiro), 63. Arvidsson (Salomäki, Rinne) - 10. Tierney (Vlasic, Hertl), 12. Tierney (Nieto, Burns), 51. Couture (Burns, J. Thornton).