Aj v druhom finále SBL zvíťazili basketbalisti Prievidze

TASR TA3
27.4.2016 20:30

Basketbalisti BC Prievidza zvíťazili aj v druhom finálovom zápase Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy 2015/2016. Na palubovke Komárna triumfovali 86:77 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú už 2:0. Tretí zápas je na programe v sobotu 30. apríla v Prievidzi.

TASR/Milan Kapusta

Rýchle tempo vyhovovalo hosťom

Skóre stretnutia otvoril úspešným pokusom domáci Bannister a udal tón prvej štvrtiny. Komárno ťažilo z agresívnej obrany, v ktorej Prievidžania robili priveľké množstvo chýb. Osem stratených lôpt sa premietlo aj na svetelnej tabuli, v 8. minúte viedli "obuvníci" 23:11.

Hostia dokázali v závere mierne skorigovať, po 10 minútach prehrávali 17:25. V druhej štvrtine sa zrýchlilo tempo, čo viac vyhovovalo hosťom. Zverenci Miljana Čuroviča zlepšili streľbu a hru, vďaka čomu sa v 16. minúte zásluhou Wisseha prvýkrát v stretnutí ujali vedenia. Tentoraz boli hráči Komárna pod tlakom, strácali lopty a do konca polčasu sa Prievidza dostala do vedenia 44:41.

Nebola núdza o pekné momenty

Po prestávke sa zopakoval priebeh z úvodnej štvrtiny, Komárno sa vrátilo k svojej hre, rýchlo zmazalo manko a v 27. minúte opäť viedlo dvojciferným rozdielom. Lenže podobne ako v prvom finálovom zápase, aj teraz prišli prievidzské trojky, ktoré vrátili družstvo do hry.

Pred záverečnou štvrtinou prehrávali "baníci" rozdielom jediného bodu. Hra sa rozkúskovala, do popredia sa dostali emócie, ale nebola núdza aj o pekné momenty. Jeden a pol minúty pred koncom vyhrávala Prievidza rozdielom jediného bodu - 77:76. Kľúčovou osobou záveru sa stal hosťujúci Igor Marič, autor piatich bodov v rade, ktorými rozhodol o druhom finálovom víťazstve Prievidze.