Chicago prehralo rozhodujúci duel so St. Louis, Hossa i Pánik bodovali

NHL TASR SITA
26.4.2016 08:45

Hokejisti úradujúceho víťaza Stanleyho pohára z Chicaga titul v zámorskej NHL neobhája. Blackhawks napriek gólu slovenského útočníka Mariána Hossu a asistencii jeho krajana a spoluhráča Richarda Pánika prehrali v noci na utorok v rozhodujúcom siedmom súboji štvrťfinále play off Západnej konferencie na ľade St. Louis 2:3 a v sérii na štyri výhry podľahli 3:4 na zápasy. Blues sa v 2. kole stretnú s Dallasom.

Pánik či Hossa v Rusku?

Hossa odohral vyše 17 minút a v prvej tretine znížil na 1:2. Pánik strávil na ľade vyš 16 minút a asistoval pri góle Hossu, pre ktorého to bol tretí presný zásah v sérii, pre Pánika tretia asistencia. Obaja hokejisti sú teoreticky voľní pre potreby slovenskej reprezentácie na majstrovstvá sveta v Rusku. Hossa mal však ešte nedávno zdravotné ťažkosti a jeho účasť v tíme trénera Zdena Cígera na šampionáte je veľmi nepravdepodobná.

V ďalšom zápase 1. kola vyhral Nashville doma nad Anaheimom 3:1 a vyrovnal stav série na 3:3. O poslednom postupujúcom do 2. kola, ktorý sa v ňom stretne so San Jose Sharks, tak rozhodne až siedmy zápas.

Štvrťfinále play-off NHL

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - Chicago 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) - konečný výsledok série 4:3

Góly: 1. Lehterä (Bouwmeester, Schwartz), 14. Parayko (Berglund, Steen), 49. Brouwer (Fabbri, Stastny) - 19. HOSSA (PÁNIK), 24. A. Shaw (Toews, Keith)

Marián Hossa odohral 17:27 min, 5 striel, 1 gól, 1 plusový bod, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 13:52 min, 1 asistencia, 1 strela, 5 "hitov", 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Nashville - Anaheim 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) - stav série 3:3

Góly: 29. Ekholm (Jarnkrok, Ellis), 38. Neal (Johansen), 60. S. Weber (Neal) - 40. Kesler (Perry, Fowler)