Na MS vo finále kajakárok Dukátová šiesta, vybojovala miestenku do Ria

TASR
19.9.2015 14:19

Prvý finálový pokus o medailu pre slovenskú výpravu na MS slalomárov na divokej vode v londýnskom Lee Valley nevyšiel. Kajakárka Jana Dukátová obsadila 6. miesto a na bronzovú priečku jej chýbalo 1,65 s, na zlato Češky Kudějovej 4,36 s. Obhájiť titul sa nepodarilo až štvrtej Austrálčanke Foxovej.

SITA/Jozef Jakubčo

Finálová jazda Jany Dukátovej bola síce o 0,19 sekundy pomalšia ako v semifinále, no vyvolala v cieli u nej úsmev. Jedine bránka s číslo 13 jej na čase výrazne ubrala, keď ju nedovolene atakovala a pripravila sa tak, ako sa neskôr ukázalo, o bronz, na druhej strane však v poslednej chvíli odohnala hrozbu 50 trestných sekúnd. V cieli sa priebežne zaradila na 2. priečku a čakala na jazdy zvyšných piatich kajakárok. Postupne klesala, až sa zastavila na konečnom šiestom mieste.

Okolo nej veľa časového priestoru nevzniklo, na 4. až 6. mieste sa zmestili kajakárky do rozpätia 0,71 s. Pre Dukátovú bola 6. priečka cenná nielen tým, že sa spájala s miestenkou na OH, ale aj s ďalšími tromi bodmi do internej nominácie na OH. Po MS má už náskok pred Kaliskou sedem bodov a v podstate istú letenku do Ria.

Finálové výsledky

K1 ženy: 1. Kudějová (ČR) 103,62 (0), 2. Funková 105,91 (0), 3. Pfeiferová (obe Nem.) 106,33 (2), 4. Foxová (Austr.) 107,27 (2), 5. Churrautová (Špan.) 107,31 (2), 6. Jana Dukátová (SR) 107,98 (2)