Futbalisti Slovana uspeli v Dubline, postúpili do tretieho predkola

SITA TA3
23.7.2015 21:45

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v odvetnom stretnutí druhého predkola Európskej ligy 2015/2016 na trávniku írskeho klubu University College Dublin 5:1 (1:0) a vybojovali si postup do ďalšej časti eliminačnej fázy súťaže.

Po najtesnejšom domácom triumfe 1:0 splnil Slovan úlohu, ktorou bolo streliť u súpera gól, už v prvom polčase - tesne pred prestávkou po centri Františka Kubíka našiel Marko Milinkovič hlavou kanoniera Róberta Vitteka a ten otvoril skóre.

Hneď po obrátke si po chybe domácich narazil Milinkovič loptu s Kubíkom a strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. Dublinčania potom síce skorigovali presným zásahom Ryana Swana, ale v 81. min hlavičkou upravil na 3:1 Kornel Saláta a záver duelu patril skúsenému Vittekovi. V nadstavenom čase najprv využil vysunutie od Richarda Lásika a rutinérsky zvýšil na 4:1 a po centri Adama Zreľáka presnou hlavičkou skompletizoval hetrik.

Konečný výsledok - štvrtok:
University College Dublin (Ír.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:5 (0:1) - prvý zápas 0:1, do tretieho predkola postúpil Slovan
Góly: 57. Swan - 41., 90.+ a 90.+ Vittek, 49. Milinkovič, 81. Saláta, ŽK: 87. Benson (Dublin), rozhodoval: Ognjen Valjič (Bos. a Herc.), 1361 divákov.