Poprad podľahol Košiciam

15.9.2013 21:43

Zápasy medzi Popradom a Košicami boli v minulej sezóne veľmi vyrovnané. Po výrazných zmenách najmä v tíme domáceho Popradu, boli v pozícii favorita Košice..

Hokej - Tipsport extraliga 2013/2014 - 1. kolo - nedeľa:

HK Poprad - HC Košice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 47. S. Takáč (Matúš Paločko, Jabrocký) - 1. Bicek (Sojčík, T. Marcinko), 25. Sojčík (T. Marcinko, Bicek), 35. Pašek (Hrnka, M. Novák)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gavalier, Tornay, 1610 divákov

Poprad: Sidor - Fabian, R. Suchý, Kasík, McNamara, Kurali, D. Brejčák, Gáborčík, Nitriansky - Lapšanský, Mlynarovič, A. Kroták - Drábek, L. Paukovček, T. Sýkora - Matúš Paločko, S. Takáč, Jabrocký - M. Nagy, Belluš, R. Schneider

Košice: Hylák - Cebák, Štrbák, M. Novák, Šeda, Deyl, Macejko, Martin Chovan, Hinďoš - R. Jenčík, Pašek, L. Nagy - Bicek, T. Marcinko, Sojčík - Spilar, Hrnka, P. Bartoš - R. Konečný, Češík, Matis

Hostí do vedenia rýchlo poslal Jiří Bicek, ktorý skóroval už v 43. sekunde. Popradčania si vypracovali niekoľko vyložených šancí na vyrovnanie. Diváci už takmer kričali gól po úniku Mlynaroviča, jeho šancu zlikvidoval Hylák. Lapšanský svoju individuálnu akciu zakončil strelou vedľa bránky a domáci si následne vydýchli po koncovke Jenčíka, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku, no Sidor jeho pokus zlikvidoval. Na ľade sa viac bojovalo ako hralo.

Bojovný hokej pokračoval aj v prostrednej časti. V 25. min prekvapil Sidora strelou ťahom Sojčík a po tomto góle začala obrana Popradu kopiť chyby vo vlastnom obrannom pásme. Jednu z nich potrestal v 35. min peknou strelou Pašek - 0:3. Vzápätí mohli domáci prehrávať už o štyri góly, po teči Hrnku puk poskakoval po bránkovej čiare. Najväčšiu šancu na zníženie si vypracoval v závere tretiny počas presilovky prvý útok Popradu, no dopraviť puk cez les padajúcich "oceliarov" sa nepodarilo ani Lapšanskému s Mlynarovičom.

Popradské publikum si zakričalo "gól" v 47. min, keď sa nahodený puk do bránkoviska podarilo Takáčovi dostať pomedzi Hylákove betóny - 1:3. S pribúdajúcim časom sa na ľade množila nervozita a vznikali aj menšie šarvátky. Znížiť na rozdiel jedného gólu mal šancu domáci Belluš, jeho zakončenie košický brankár zlikvidoval hlavičkou. Poistku mohol pridať Matis, ale sám pred Sidorom neuspel.

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Do zápasu sme mali zlý vstup po zbytočnom faule. Inkasovali sme rýchly gól, ktorý nami otriasol. Mali sme šance vyrovnať stav vprvej tretine. Stakým súperom, akým sú Košice, treba využiť každú šancu. Zpohľadu vývoja hry bol dôležitý druhý košický gól. Zníženie prišlo neskoro. Košice sú favoritom celej ligy azaslúžene vyhrali.“

Anton Tomko (tréner Košíc): "Využili sme hneď prvú presilovú hru. Potom nás zbrzdili zbytočné vylúčenia, vyviedlo nás to ztempa. Vdruhej tretine sme pridali dva góly, čo nás uspokojilo. Do tretej sme šli najmä stým, aby sme neinkasovali. Zápas sme mali jasne pod kontrolou napriek zníženiu domáceho tímu. Do Popradu sme si prišli po víťazstvo asme radi, že sa nám to podarilo vúvodnom zápase ligy.“