Desiaty triumf Atletica v Španielskom pohári, po zápase vypukli nepokoje

18.5.2013 07:43

V dramatickom a vyhrotenom finále Španielskeho kráľovského pohára zvíťazili futbalisti Atletica Madrid nad Realom Madrid 2:1 po predĺžení. Pre Atletico to je desiaty triumf v histórii domácej pohárovej súťaže.

Na štadióne Santiaga Bernabeua viedol biely balet od 14. minúty, keď hlavičkoval do siete po rohovom kope Cristiano Ronaldo. Atletico vyrovnalo po kolmej akcii, keď Radamel Falcao uvolnil Diega Costu a ten krížnou strelou z hranice šestnátky skóroval - 1:1. Rozhodujúci gól priniesol až nadstavený čas, keď v 98. minúte Kokeho center z pravej strany poslal do siete Brazílčan Joao Miranda.

V zápase plnom agresívnych súbojov dostali oba tímy po sedem žltých a jednej červenej karte. Zápas nedohrali Ronaldo a kapitán Atletica Gabi. Tréner Realu Madrid Jose Mourinho musel po protestoch v druhom polčase opustiť hráčsku lavičku. V samotnom závere došlo aj k hromadnej bitke, do ktorej za zaplietli aj náhradníci a členovia realizačného tímu.

Finále Španielskeho kráľovského pohára 2012/2013:
Real Madrid - Atletico Madrid 1:2 pp (1:1, 1:1)
Góly: 14. Ronaldo - 35. Diego Costa, 98. Miranda. ČK. 115. Ronaldo - 120.+5 Gabi. 80.000 divákov.