Víťazom dňa podľa českého Sportu Slovák Záborský

7.5.2013 11:50

Vynikajúci výkon slovenského útočníka Tomáša Záborského v pondelňajšom meraní síl s Nemeckom na hokejových majstrovstvách sveta na severe Európy neušiel ani českým žurnalistom.

Dvadsaťpäťročný krídelník Avangardu Omsk sa dvoma pohotovými gólmi v tretej tretine postaral o obrat v stretnutí, v ktorom zverenci Vladimíra Vůjtka prehrávali 1:2, ale napokon získali tri body za najtesnejšie víťazstvo 3:2. Český denník Sport označil trenčianskeho rodáka vo svojej pravidelnej rubrike za Víťaza dňa.

"Dvoma gólmi v tretej tretine zlomil húževnatý odpor Nemcov a vystrieľal Slovákom výhru v zápase, ktorý pre nich môže byť kľúčový v boji o postupové pozície do štvrťfinále play-off," napísal autor do stručného hodnotenia výkonu Tomáša Záborského. Ten je so štyrmi kanadskými bodmi za tri góly a jednu asistenciu na treťom stupienku v produktivite.