Madridské derby dopadlo lepšie pre Biely balet. Real ostáva v lige stopercentný

ta3 TASR
18.9.2022 23:16

Futbalisti Realu Madrid vyhrali nedeľné mestské derby na ihrisku Atletica 2:1 a v prebiehajúcej sezóne španielskej La Ligy ešte nestratili ani bod. Na čele tabuľky majú po šiestom kole dvojbodový náskok pred Barcelonou.

AP Photo/Manu Fernandez

Real rozhodol o triumfe v "El Derbi Madrileo" dvoma gólmi už v prvom polčase. Najskôr v 18. minúte otvoril skóre brazílsky útočník Rodrygo po parádnom "oblúčiku" Aureliena Tchouameniho za obranu súpera. Ešte do prestávky zvýšil na 2:0 Federico Valverde, keď dorazil do siete loptu po strele Viniciusa Juniora do žrde.

Atletico už iba skorigovalo v 83. minúte zásluhou Maria Hermosa a po druhej prehre v ligovej sezóne mu patrí siedma priečka. Na mestského rivala stráca osem bodov. Hermoso videl v nadstavení červenú kartu po druhej žltej.