NHL: Fehérváry získal prvý bod, debaklu Capitals nezabránil

TA3 TASR SITA
9.2.2020 08:07

Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry si pripísal svoj prvý kanadský bod v zámorskej NHL. V domácom zápase s Philadelphiou zaznamenal jednu asistenciu, jeho Washington však podľahol Flyers vysoko 2:7. V drese Capitals nastúpil aj jeho krajan Richard Pánik.

V noci na nedeľu zasiahli do hry aj ďalší traja Slováci. Montreal s Tomášom Tatarom zdolal doma Toronto 2:1 po predĺžení, víťazný gól strelil ruský veterán Iľja Kovaľčuk. Obranca Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Maple Leafs. Boston vedený kapitánom Zdenom Chárom si poradil s Arizonou 4:2 a dosiahol šiestu výhru v sérii. Slovák Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky, v bránke Bruins sa predstavil Fín Tuukka Rask.

Tampa Bay s Erikom Černákom vyhrala nad New Yorkom Islanders 3:1. Dallas zvíťazil na ľade St. Louis 3:2 po predĺžení, v obrane Stars chýbal Andrej Sekera. Winnipeg triumfoval na domácom ľade nad Ottawou 5:2. Hetrikom k tomu prispel 21-ročný fínsky útočník Patrik Laine, ktorý využil tri presilové hry.

Boston - Arizona 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:51 min, 2 strely na bránku, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

Montreal - Toronto 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 19:21 min, 3 strely na bránku, 1 "hit" - Martin Marinčin (Toronto) bol medzi náhradníkmi

Washington - Philadelphia 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)

Richard Pánik odohral 13:35 min, 1 strela na bránku, 2 "hity", 4 trestné minúty, 1 mínusový bod, Martin Fehérváry (obaja Washington) odohral 18:14 min, 1 asistencia, 1 strela, 3 "hity"

St. Louis - Dallas 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)