Nitra prvýkrát prehrala, o cenný bod prišla v úplnom závere

10.9.2017 21:28

Futbalisti FC Nitra utrpeli prvú prehru v prebiehajúcej sezóne Fortuna ligy 2017/2018. V súboji 7. kola podľahli domácemu Spartaku Trnava 1:2, hoci v 76. minúte vyhrávali po góle striedajúceho Andreja Ivančíka.

SITA/Ivan Kopčáni

V dramatickom závere "bílí andeli" otočili skóre, v 80. minúte vyrovnal Tomáš Brigant a v nadstavenom čase šokoval hostí víťazným gólom Ivan Hladík.

Nováčik z Nitry tak vedie tabuľku už iba o bod pred druhým Slovanom Bratislava, ktorý v sobotu remizoval na trávniku AS Trenčín 2:2. Na "belasých" sa bodovo dotiahla tretia Trnava, na chvoste tabuľky zostáva s dvoma bodmi Senica, ktorá nestačila na FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble (0:1).

FC Spartak Trnava - FC Nitra 2:1 (0:0)
Góly: 80. Brigant, 90.+ Hladík - 76. Ivančík. Rozhodovali: Kružliak - Slyško, Mókoš, ŽK: Čonka, Lukič, Pehlivan, Jirka - Šimončič, Niba, Chovanec, Kuník, Hroššo, ČK: 90.+ Chovanec po druhej ŽK, 5932 divákov
Zostavy a striedania:
Trnava: Vantruba – Lukić (46. Jirka), Hladík, Godál, Čonka – Pehlivan, Sloboda - Kadlec, Vlasko (65. Yilmaz), Čanturišvili (79. Brigant) – Egho
Nitra: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Šimončič – Valenta (58. Ivančík), Kóňa, Charizopulos (72. Fábry), Steinhübel (82. Machovec) - Balaj