NHL: Sekera asistoval pri víťaznom góle Edmontonu, Chára nehral

TA3 TASR SITA nhl.com
4.12.2016 10:12

V dvanástich zápasoch zámorskej NHL sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti. Edmonton vyhral nad Anaheimom 3:2 po predĺžení aj vďaka obrancovi Andrejovi Sekerovi, ktorý v 64. minúte prihral Leonovi Draisaitlovi na víťazný gól.

Martin Marinčin si pripísal asistenciu v dueli na ľade Vancouveru, jeho Toronto napokon podľahol domácim Canucks 2:3 po samostatných nájazdoch. Rovnako bod za asistenciu zaznamenal aj útočník Detroitu Tomáš Tatar, Red Wings ale neudržali v Pittsburghu sľubný náskok 3:1 a po štyroch inkasovaných góloch v tretej tretine prehrali s úradujúcim šampiónom 3:5.

Chicago v zostave s dvojicou slovenských útočníkov Marián Hossa a Richard Pánik nestačilo na Philadelphiu, ktorej podľahlo 1:3. Blackhawks síce viedli od 4. minúty zásluhou Artemija Panarina, ale domáci dokázali v druhej tretine v priebehu 31 sekúnd otočiť skóre, keď dvakrát skóroval ruský nováčik Ivan Provorov. Výhru "letcov" podčiarkol v 39. minúte Brayden Schenn.

V ďalšom stretnutí Boston bez kapitána Zdena Cháru, ktorý vynechal šiesty zápas v rade pre zranenie v dolnej časti tela, zvíťazil v Buffale 2:1. Winnipeg s Markom Daňom triumfoval na ľade St. Louis 3:2 po predĺžení.

Philadelphia - Chicago 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 24. Provorov (Cousins, VandeVelde), 24. Provorov (Raffl), 29. B. Schenn (Konecny) - 4. Panarin (Anisimov, P. Kane)
Marián Hossa odohral 18:29 min, 1 strela, 3 "hity", Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 12:43 min, 4 strely, 3 "hity", 2 zblokované strely, 1 mínus

New York Rangers - Carolina 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 5. Stepan (Klein, Zuccarello), 46. Grabner (Skjei, Fast), 53. Kreider (Stepan, Girardi), 58. Kreider (Zuccarello, Stepan) - 29. Stalberg (B. McGinn, Ryan), 47. V. Rask (Pesce, Slavin)

Buffalo - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 50. E. Kane (Reinhart) - 15. Krejčí (Carlo, Backes), 48. P. Bergeron (Pastrňák, Marchand)
Zdeno Chára (Boston) nehral pre zranenie

Nashville - New Jersey 4:5 po predĺžení (2:1, 2:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 17. Fiala (Irwin, Ribeiro), 20. P. K. Subban (C. Wilson), 27. Fiala (C. Smith, Ribeiro), 35. Josi (Ekholm, Järnkrok) - 18. Hall (Quincey), 41. Cammalleri (A. Greene, Zajac), 41. A. Greene (Fiddler, Lappin), 53. Henrique (Zajac, Hall), 65. Cammalleri (Hall)

Vancouver - Toronto 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. D. Sedin (Sbisa, H. Sedin), 23. Bärtschi (Burrows, Triamkin), rozhod. nájazd Horvat - 32. J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 42. Matthews (Hyman, Marinčin)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 20:28 min, 1 asistencia, 1 pluska, 1 strela, 1 "hit", 1 zblokovaná strela

Edmonton - Anaheim 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 26. Caggiula (Maroon, Eberle), 34. Nugent-Hopkins (Klefbom, Eberle), 64. Draisaitl (Sekera, Eberle) - 30. Kesler (Getzlaf, Fowler), 50. Rakell (Getzlaf, Perry)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 24:57 min, 1 asistencia, 1 "hit"

Ottawa - Florida 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 7. E. Karlsson (Dzingel, Pageau), 8. Brassard (Wideman, Hoffman)

Colorado - Dallas 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 6. McKenzie (Shore), 27. Seguin (Jamie Benn, Spezza), 59. Eaves (Seguin)

St. Louis - Winnipeg 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 26. Steen (Pietrangelo, Bouwmeester), 28. Jaškin (Gunnarsson, Pietrangelo) - 13. Thorburn (Wheeler), 30. Laine (Little, Ehlers), 61. Little (Laine, Byfuglien)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 11:48 min, 2 strely, 3 "hity", 2 trestné minúty

Tampa Bay - Washington 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. Kučerov (Hedman, Drouin), rozhod. nájazd B. Boyle - 47. Nicklas Bäckström (Carlson, Johansson)

Arizona - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 22. Vrbata (Ekman-Larsson, DeAngelo), 32. Doan (Michael Stone) - 1. Jenner (J. Johnson, Savard), 58. Wennberg (Saad, N. Foligno), rozhod. nájazd Atkinson

Pittsburgh - Detroit 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)

Góly: 31. Kessel (Malkin, Hagelin), 43. Bonino (Cole, Rust), 47. Schultz (Cole, Malkin), 51. Kessel (Hagelin, Letang), 60. Cullen (Hörnqvist, Crosby) - 14. Zetterberg (Mantha, Tatar), 28. Nielsen (Sheahan, DeKeyser), 39. Larkin (Vanek, Green)
Tomáš Tatar odohral 17:16 min, 1 asistencia, 2 strely, 3 "hity", Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 13:44 min, 2 strely, 1 mínuska